Lai gan “Haas” Formula 1 komandas braucējs Romēns Grožāns arī šo nakti pavadīs slimnīcā Bahreinā, atgūstoties no svētdien gūtajiem apdegumiem, tomēr ļaunākais ir aiz muguras un pieredzējušais braucējs komentējis notikušo no sava skatu punkta.

Es nezinu, vai brīnumi eksistē un, vai šo vārdu te var lietot, bet es teiktu, ka vēl nebija mans laiks. Likās, ka tas bija ilgāk kā 28 sekundes. Caur aizsargstikliņu redzēju, ka apkārt viss ir oranžs. Pamanīju liesmas mašīnas kreisajā pusē. Sāku domāt par daudz ko, ieskaitot Nikiju Laudu. Domāju, ka viss nevar beigties šādi. Ne tagad. Nevarēju likt punktu savam Formula 1 stāstam šādā veidā. Tad domāju par saviem bērniem. Teicu sev, ka man jātiek ārā. Izliku savas rokas liesmās. Uz šasijas uzreiz sajutu degumu. Kāpu ārā. Jutu, ka kāds mani velk ārā, tad zināju, ka esmu ticis laukā,” šausminošo negadījumu atceras Romēns Grožāns, kurš liesmās pavadīja nepilnu pusminūti.

Jāpiemin, ka Grožāna pieminētais Nikijs Lauda 1976. gadā atradās līdzīgā situācijā, kad uzliesmoja viņa “Ferrari” mašīna, taču toreiz Laudas dzīvība bija briesmās nevis apdegumu dēļ, bet gan pēc toksisko gāžu elpošanas, atrodoties formulas kokpitā. Grožānam, par laimi, izdevies izvairīties no šādām problēmām.

“F1LV

Savā pirmajā paziņojumā Grožāns saglabāja humora izjūtu, norādot, ka viņš tagad atgādina populāro animācijas filmu tēlu Mikipeli, jo katrs pirksts ir iebintēts atsevišķi. Tikmēr Grožāna piecgadīgais dēls Saimons ir pārliecināts, ka viņam ir ‘maģiskas spējas’, kas ar ‘mīlestības vairogu’ pasargājušas tēvu.

Tie ir ļoti spēcīgi vārdi no bērna. Mans vecākais dēls, Saša, kuram ir septiņi gadi, ir racionālāks un cenšas saprast notikušo,” norāda Grožāns, piebilstot, ka jaunākais dēls viņam veltījis arī zīmējumu.

Galvenās bailes man bija par ģimeni, draugiem un, protams, maniem bērniem, kuri ir mans galvenais lepnums un enerģijas avots, nevis pašam par sevi. Manuprāt, vajadzēs strādāt arī psiholoģiski, jo es redzēju nāves tuvošanos. Pat Holivudā tādus skatus nevar manīt. Tā ir iespaidīgākā avārija, kādu esmu redzējis savā dzīvē. Mašīna aizdegās, eksplodēja, pie tam arī baterija nonāca liesmās, kas pastiprināja trieciena jaudu.”

Par spīti smagajam negadījumam, 34 gadus vecais Grožāns izteicis vēlmi atgriezties pie Formula 1 stūres jau nākamnedēļ, kad Abū Dabī risināsies sezonas pēdējais posms. “Jūtos priecīgs, ka esmu palicis dzīvs, un tagad uz daudz ko skatos citādāk. Tai pašā laikā ir vajadzība tikt atpakaļ mašīnā, ja iespējams, jau uz Abū Dabī, lai noslēgtu savu F1 stāstu citādākā veidā.”

Pēdējo gadu laikā “Haas” komandas un Romēna Grožāna rezultāti sacīkstēs ir pasliktinājušies. Šogad viņš guvis tikai 2 punktus, pateicoties devītajai vietai Nirburgringā. Līguma uz nākamo sezonu Grožānam nav, tādēļ bija sagaidāms, ka Abū Dabī būtu viņa pēdējais F1 starts karjerā.

Šī ir tikpat kā otrā dzimšanas diena. Izkāpšana no liesmām atstās zīmi uz visu manu atlikušo dzīvi. Ļoti daudzi cilvēki man izrādījuši savu mīlestību, dažbrīd liekot asarām saskriet manās acīs.