Dakaras rallijreida trešajā ātrumposmā uzvaru izcīnīja “Toyota” komandas līderis Nasers Al-Atija, kuram tā bija trešā uzvara četros ātrumposmos, ieskaitot prologu.

Trešajā ātrumposmā kopā bija jāveic 403 kilometri un liela distances daļa jāpavada kāpās, kas apgrūtina navigāciju. Tieši ar šīm problēmām saskārās viens no rallijreida līderiem Karloss Saincs, kurš pēc 88 km atzīmes atradās otrajā vietā, bet nākamajā kontrolpunktā pie 156 km atzīmes jau bija zaudējis daudz laika. GPS dati liecināja, ka spānis nobraucis no maršruta 2km sāņus un ilgi riņķojis, meklējot ceļu un zaudējot vairāk kā 30 min. Līdzīgas problēmas piemeklēja arī Jazīdu Al-Radži.

Ātrumposma izskaņā Al-Atija noturēja līderpozīciju, kamēr viņam pietuvojās komandas biedrs Henks Lategans, bet Stefans Peteransens finišēja trešais 4 minūtes aiz līdera, jo francūzim bija jāveic riepas nomaiņa. Sebastians Lēbs finišā bija piektais – 13 minūtes aiz Al-Atijas.

Kopvērtējumā Peteransels saglabā līderpozīciju, bet Al-Atija viņam zaudē 5 minūtes un 9 sekundes, kamēr Saincs tagad atkritis uz 4.vietu un ir 33 minūtes aiz līdera. Sebastians Lēbs pakāpies uz 6.vietu un līderim zaudē gandrīz 46 minūtes.

3.ātrumposma rezultāti

Kopvērtējums pēc 3.ātrumposma

Moto ieskaitē 3.ātrumposmā uzvar Praiss

Moto ieskaitē 3.posmā uzvaru izcīnīja Tobijs Praiss (KTM), bet kopvērtējuma līderi amerikānis Skailers Hovs (KTM) un argentīnietis Kevins Benavides (Honda) zaudēja attiecīgi 6 un 1 minūti, tādejādi saglabājot savas vadošās pozīcijas.