Līgums starp septiņkārtējo F1 čempionu Luisu Hamiltonu un “Mercedes” komandu joprojām nav noslēgts. Šo situāciju Formula 1 čempionātā var uzskatīt par bezprecedenta gadījumu, tomēr tiek ziņots, ka vienošanās tikšot panākta ‘tuvākajā laikā’.

“Mercedes” komandas boss Toto Volfs atzina, ka ar Hamiltonu aizvadījis vairākas tikšanās ar Zoom starpniecību un viņi esot pietuvojušies kopsaucējam, tomēr šī portenicālā vienošanās esot radījusi sarežģījumus juristiem.

Tikmēr bijušais “Jordan” boss Edijs Džordans ir pārliecināts, ka vienkārši notiek stīvēšanās par naudu. Pēc Džordana informācijas izriet, ka Hamiltons pieprasījis 10% no “Mercedes” komandas TV translāciju daļas.

“F1LV

“Protams, ir arī objektīvi iemesli aizkavei šajā procesā,” skaidroja Džordans. “Toto ir izolācijā, bet Luiss atrodas ASV un viss notiek ar Zoom starpniecību. Otra lieta, kas sarežģī vienošanos, ir “Ineos” kompānijas ienākšana komandā, kas notikusi lielā mērā pateicoties tieši Luisa Hamiltona pievienotai vērtībai. Turklāt arī vairāki citi sponsori, piemēram “Tommy Hilfiger” ir komandā tikai Hamiltona dēļ.”

“Luiss jautā – vai man tiek kompensēts par daudzo sposoru piesaisti?”

“Pēc manas informācijas viss notiek aptuveni šādi: Hamiltons mēģina nodalīt algu, ko viņš saņem par pilotēšanu, PR dienām, intervijām utt. no pārējā pienesuma,” skaidroja Džordans. “Luiss jautā – vai man tiek kompensēts par daudzo sposoru piesaisti? Vai man tiek kompensēts par “Ineos” ienākšanu? Vai man tiek kompensēts par milzīgo TV translāciju naudu, ko “Mercedes” saņem kā Konstruktoru kausa ieguvēji? Cik saprotu, tad Luiss vēlas saņemt 10% no TV translāciju naudas un man nav pretargumentu, kāpēc viņš tos nebūtu nopelnījis.”

Tostarp vācu prese ziņo, ka Hamiltona līgums no juristu puses tikšot sagatavots parakstīšanai tuvākajās dienās. Volfs, kurš atrodas Austrijā, atzina, ka pēdējais parakstīšanas prīdis ir pirms Bahreinas testiem.