Publicēts Formula 1 čempionāta rīkotāju “Liberty Media” 2020. gada finansiālais pārskats, kurā F1 lauciņā novērojami 386 miljonu USD zaudējumi.

Galvenais iemesls tik straujam finansiālam triecienam, protams, bija Covid-19 pandēmijas radītās sekas. Organizatoriem nācās atcelt vairākus posmus, tādā veidā zaudējot ienākumus no Grand Prix rīkošanas licences. Tikmēr posmos, kas tomēr tika aizvadīti, skatītāju trūkuma dēļ ienākumi no biļešu tirdzniecības bija pavisam niecīgi.

Kopējie ienākumi F1 čempionātā mērāmi 1,14 miljardu USD vērtībā, kamēr gadu iepriekš tie pārsniedza 2 miljardu USD slieksni, sniedzot organizatoriem 17 miljonu USD peļņu. Par 300 miljoniem USD samazinājies budžets, no kura 10 komandas savā starpā sadala balvu fondu.

Nav klājies viegli arī ar TV translāciju līgumiem. Lai gan tika izpildītas minimālās prasības par 15 posmu rīkošanu, “Liberty Media” pārstāvji atzīst, ka vairāku līgumu vērtība samazinājusies un ienākumi nav bijuši tik lieli, kā sākotnēji paredzēts. Tikmēr izdevumi sarukuši ne tikai tādēļ, ka saruka posmu skaits, bet arī pateicoties tam, ka visi posmi notika salīdzinoši netālu viens no otra (galvenokārt Eiropā), izvairoties no dārgajiem izbraucieniem uz Austrāliju, Austrumāziju, Dienvidameriku un Ziemeļameriku.