78 gadu vecumā mūžībā devies ‘lidojošais soms’ Hannu Mikkola – viens no savas paaudzes izcilākajiem rallija braucējiem.

Hannu Mikkola savas karjeras laikā izcīnīja uzvaras 18 pasaules čempionāta posmos, kļūstot par tobrīd panākumiem bagātāko braucēju čempionāta vēsturē.

Uz rallija skatuves Mikkola parādījās septiņdesmitajos gados, izcīnot uzvaras mājas posmā 1974. gadā Somijā, 1975. gada Marokas rallijā ar tagadējo FIA prezidentu Žanu Todu stūrmaņa lomā un atkārtotu panākumu dzimtenē.

“F1LV

Galvenos panākumus Mikkola sāka gūt ar “Ford Escort” pēc sadarbības uzsākšanas ar stūrmani Arni Hercu. 1978. gadā WRC pirmoreiz noteica čempionu ne tikai autoražotāju, bet arī braucēju ieskaitē. Mikkola, piedaloties 4 no 11 rallijiem, finišēja trešais. Gadu vēlāk Mikkolam līdz titulam pietrūka 1 punkts. Viņš iekļuva labāko trijniekā arī nākamajās trīs sezonās.

1983. gadā uzvaras Zviedrijas, Portugāles, Argentīnas un Somijas rallijos atnesa Mikkolam čempiona titulu pie “Audi Quattro” stūres 41 gada vecumā. Mikkola joprojām ir visu laiku vecākais WRC čempions.

Stabilitāte ļāva tikt pie vicečempiona titula nākamajā gadā, taču ‘B grupas’ rallija automašīnu uzplaukums atstāja “Audi” pionierus jaņos. Savu karjeras pēdējo uzvaru ‘lidojošais soms’ izcīnīja 1987. gadā Kenijā, kļūstot par tobrīd vecāko WRC posma uzvarētāju. Vienīgais, kas to pārspējis ir Bjorns Valdegards turpat Safari rallijā 3 gadus vēlāk.

Savu pēdējo pasaules čempionāta ralliju Mikkola aizvadīja 1993. gadā Somijā. Zīmīgi, ka Mikkola mūžībā devies nedēļas nogalē, kurā viņa dzimtenē šobrīd risinās pasaules čempionāta posms.