“Haas” komanda apgalvo, ka nav izmainījusi mašīnas krāsojumu dēļ antidopinga organizācijas lēmuma, kas neļaus Ņikitam Mazepinam izmantot Krievijas karogu.

Tieši tāda bija līdzjutēju un žurnālistu pirmā reakcija, ceturtdien pirmo reizi ieraugot “Haas” komandas 2021.gada krāsojumu, kurā izteiksmīgi redzams Krievijas karogs.

Jāatgādina, ka Pasaules antidopinga aģentūra WADA piesprieda aizliegumu Krievijas atlētiem izmantot nacionālo simboliku. Šis aizliegums tagad uz 2 gadiem attiecas arī uz FIA organizētām sacensībām.

“F1LV

Amerikāņu komandas “Haas” vadītājs Ginters Šteiners paziņoja, ka šāds mašīnas krāsojums tika plānots ilgi pirms WADA lēmuma attiecināt aizliegumu arī uz F1 un tas nav mēģinājums apiet šo aizliegumu.

“Nē, mēs neesam apgājuši noteikumus,” paziņoja Šteinerts. “Mēs šo krāsojumu sagatavojām vēl pirms WADA lēmuma par Krievijas karoga izmantošanas aizliegumu. Protams, mēs nevaram izmantot karogu, kā karogu, bet varam izmantot šādu krāsojumu. Galarezultātā tas ir sportists, kas nevar izmantot nacionālo simboliku, taču tas neattiecas uz komandu. Taču šī ir amerikāņu komanda.”

Šteinerts arī apstiprināja, ka komanda ir sazinājusies ar FIA attiecībā uz jauno krāsojumu un ieguvusi atļauju tā izmantošanai.

“Es visu mūžu, cik sevi atceros, esmu vēlējies startēt F1,” paziņoja pats Mazepins. “Ļoti žēl, ka sezonā, kad tas beidzot ir piepildījies, atgādās šādi notikumi. Jebkurā gadījumā, tas nav manā kompetencē spriest par šo jautājumu. Pagaidām mēs joprojām domājam, zem kāda nosaukuma tieši es startēšu F1 sacensībās.”