Jau varam skaitīt stundas līdz brīdim, kad dzisīs gaismas, un šo svētdien, trasē dosies pasaules ātrākie braucēji uz diviem riteņiem. MotoGP sezona sākas ar dubultposmu – divas nedēļas nogales Lozailas trasē, kur jau aizvadīti vienīgie, neierasti īsie pirmsezonas testi.

MotoGP čempionāts turpina pārsteigt. Absolūti neprognozējamā pērnā gada sezona, kas tika aizvadīta vīrusa pandēmijas ierobežojumu ēnā, un bez neapstrīdamā favorīta Marka Markesa klātbūtnes, turpinās. Ar Covid-19 saistītais apdraudējums joprojām, gluži kā Damokla zobens, karājas virs organizatoru un dalībnieku galvām. Markess,
neskatoties uz šķietamo izveseļošanos, negaidīti izlaiž pirmos divus posmus, radot
jaunas spekulācijas par lēmuma īstenajiem iemesliem. Pirmsezonas testu rezultāti
liek saprast, ka neskatoties uz dzinēju attīstības aizliegumu, motociklu un braucēju ātrums ir audzis. Un bez Markesa klātbūtnes, vismaz pirmajos divos posmos, uz uzvaru pretendē 6-7 braucēji, kas pārstāv Ducati, Yamaha, Honda un Suzuki. Tajā pašā laikā, Lozailas trase acīmredzami neļāva izpausties KTM patiesajam potenciālam, bet toties ļāva parādīt jaunā Aprilia modeļa stiprās puses. Jaunās sezonas braucēju sastāvu izmaiņas, un no tā izrietošā motivācija jau tagad rada pozitīvu spriedzi. Un vēl, iepriekšējais gads uzskatāmi pierādīja, ka ne tikai ātrums, bet arī stabilitāte ļauj sasniegt kāroto čempiona titulu. Svētdien mums būs pirmais MotoGP jaunās sezonas uzvarētājs, bet čempionu mēs uzzināsim tikai rudenī!