Šodien publiskots FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezonas atjaunotais kalendārs, kurā starp tikai septiņām plānotajām posmu norises vietām, iekļauta arī Latvija. Ja sacensību rīkotājs RA Events spēs izpildīt čempionāta rīkotāja WRC Promoter priekšnosacījumus, sacensības Rīgā, CSDD Biķernieku trasē, varētu notikt š.g. 18. un 19. septembrī, ziņo posma organizatori.

“Jāpaskaidro, ka kalendārā esam iekļauti ar papildnosacījumiem – lai mēs nosargātu šo vietu, mums ir jānodrošina nepieciešamais finansējums sacensību norisei. Marts jau tūlīt noslēgsies, un visi budžeta veidošanas termiņi jau sen kā ir iztecējuši, bet varu apstiprināt, ka mēs darīsim visu iespējamo, lai rastu iespēju sacensībām atkal notikt CSDD Biķernieku trasē!” iesāk RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Atgādināsim, ka starpsezonu pārtraukumā FIA pasaules rallijkrosa čempionāts pieredzējis būtiskas izmaiņas – gada sākumā mainījusies čempionāta rīkotājkompānija – līdzšinējā rīkotāja IMG vietā čempionāta vadību šobrīd ir uzņēmies WRC Promoter, kura pārraudzībā atrodas arī FIA pasaules rallija čempionāts.

“Pasaules rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezonas kalendāra pirmā versija tika publicēta pērn decembrī, kad jaunais čempionāta rīkotājs vēl nebija zināms. Lai gan Latvijas posms tajā nebija iekļauts, tajā bija rezervēta vieta vēl vienām sacensībām Eiropā, kas ļāva domāt, ka ne visas cerības ir zaudētas. Kad tika apstiprināta jaunā čempionāta rīkotāja komanda, sazinājāmies ar viņiem un uzsākām sarunas par iespēju Latvijai ieņemt šī nenoteiktā posma vietu, tādējādi saglabājot iespēju CSDD Biķernieku trasei uzņemt augstākās raudzes rallijkrosa sacensības.

Man ir liels gandarījums, ka šīs sarunas izrādījušās sekmīgas un ka jaunais čempionāta rīkotājs novērtējis Latvijas posmu, iekļaujot to kalendāra jaunajā versijā. Īpaši novērtējams tas ir situācijā, kad kalendārā ir veiktas būtiskas izmaiņas, mazinot posmu skaitu – ja sezonā sākotnēji bija paredzēti desmit posmi, tad šobrīd to skaits ir samazināts līdz septiņiem. Mums ir jānovērtē šī iespēja.

Turpmākajās dienās mūs sagaida ļoti intensīvs darbs, lai spētu izpildīt mums uzticēto uzdevumu par finansējuma nodrošināšanu – jautājumu ir vairāk par atbildēm!” RA Events direktors Raimonds Strokšs.