Foto: Red Bull Racing

Kopš 2014. gada “Mercedes” izcīnīja pole position sezonas pirmajā posmā 7 gadus pēc kārtas. Šo sēriju šodien izdevās pārtraukt “Red Bull” pilotam Maksam Verstapenam, kamēr viņa komandas biedrs Peress piedzīvoja neveiksmi un palika 11. vietā.

Jau pirmajās Q1 minūtēs neveiksmīgi izcēlās Ņikita Mazepins, sagriežoties vējainajā Sakiras trasē. Ticis pie svaigām riepām, Mazepins uzrādīja labāku rezultātu par komandas biedru Miku Šūmaheru. Ar to gan Mazepina problēmas nebeidzās – viņš sagriezās arī savā pēdējā mēģinājumā jau pirmajā pagriezienā. Rezultātā “Haas” braucējiem pēdējā starta rinda – Šūmahers 19. vietā, Mazepins – divdesmitajā.

Labāko 15 braucēju vidū nespēja iekļūt arī Estebans Okons, kurš piekāpās savam titulētajam komandas biedram Fernando Alonso. Starp Okonu un “Haas” braucējiem iespraucās arī Nikolā Latifi un Sebastians Fetels, kurš, tāpat kā Okons, pēdējā aplī nespēja uzlabot savu rezultātu Mazepina neveiksmes dēļ.

“F1LV

Tikmēr tabulas galvgalī visus pārsteidza testu varoņi “AlphaTauri”. Juki Cunoda iespraucās otrajā vietā starp Maksu Verstapenu un Luisu Hamiltonu, bet Pjērs Gazlī uzrādīja ceturto labāko rezultātu. Labāko desmitniekā iekļuva arī Džordžs Rasels un Fernando Alonso, kuru komandas biedri neiekļuva Q2.

Otrā sesija izrādījās trauksmaina Danielam Rikjardo un Serhio Peresam, kuru pirmais aplis tika dzēsts trases robežu neievērošanas dēļ. Ja Rikjardo spēja atgūties un iekļūt labāko desmitniekā, tad Peresa otrais mēģinājums nebija veiksmīgs. “Red Bull” braucējam nācās samierināties ar 11. starta pozīciju. Ārpus labāko desmitnieka ar vidējā sastāva riepām palika arī Q1 varonis Cunoda, kā arī, prognozējami, abi “Alfa Romeo” braucēji un Rasels.

Pārsteigumu pašās Q2 beigās sagādāja “Ferrari” braucēji Saincs un Leklērs, ar mīkstākajām riepām uzrādot abus ātrākos apļu laikus, kamēr abu vadošo komandu pārstāvji izmantoja vidējā sastāva riepas.

Izšķirošajā sesijā pirmais mēģinājums Verstapenam izdevās par 0,02 sekundēm ātrāks par Hamiltonu, bet vēl vienu pārsteigumu sagādāja Gazlī, pieveicot Valteri Botasu cīņā par 3. vietu. Tikmēr Karloss Saincs pieveica abus “McLaren” braucējus, kuri ar labiem rezultātiem izcēlās treniņos.

Otrajā mēģinājumā Hamiltons uzrādīja ātrāko apļa laiku, bet arī šoreiz Verstapens izrādījās ātrāks un izcīnīja pole position. Botasam un Leklēram izdevās pieveikt Gazlī, kurš noslēdza labāko piecinieku. “Mclaren” izdevās atriebties savam bijušajam darbiniekam Saincam, bet desmitnieku noslēdza Alonso un Strols.

Šonakt Latvijā notiek pulksteņa griešana, bet svētdien uzvarētāju noskaidrosim pl. 18:00 pēc Latvijas laika.