Ņemot vērā autoražotāja “Aston Martin” ciešo saikni ar Džeimsa Bonda frančīzi, nav nekāds brīnums, ka Sebastiana Fetela pievienošanās komandai kļuvusi par iedvesmu neskaitāmiem jokiem un salīdzinājumiem ar britu aģentu 007. Par nelaimi Fetelam un Bondam, dažas misijas nerit pēc plāna un ‘Operācija: Sakira’ bija viena no tām.

Problēmas sākās kvalifikācijā, kad Ņikitas Mazepina izslīdēšanas rezultātā tika izbojāts arī Fetela lidojošais aplis. Ja ar 18. vietu pirmajā kvalifikācijā pie “Aston Martin” stūres nebūtu pietiekami, Sebs pamanījās tikt pie 3 soda punktiem (un starta pozīciju soda) par dzelteno karogu nepietiekamu ievērošanu. Sacīkstes nebija daudz veiksmīgākas, turklāt ‘odziņu’ tām pielika sadursme ar Estebanu Okonu. Rezultātā iekrāti vēl 2 soda punkti.

Atbilstoši čempionāta noteikumiem, braucējam, kurš 12 mēnešu laikā sakrāj 12 soda punktus, tiek liegta pieeja piedalīties nākamajā posmā. 5 soda punkti vienā nedēļas nogalē nav tas labākais veids kā sākt sezonu, tomēr Fetelam ir paveicies, jo pērn viņš tā arī palika uz nullītes, kamēr, piemēram, Luiss Hamiltons un Džordžs Rasels iekrāja 6 soda punktus. Ja britu ‘karstgalvji’ aizvadītu tādu nedēļas nogali kā Fetels, nākamajos posmos viņiem būtu jātēlo paraugbraucēji, lai nesaņemtu diskvalifikāciju.

“F1LV

Šis nebija pats labākais posms, taču ja pievēršam uzmanību pozitīvajam, startējot no beigām, viņš ilgāku laiku brauca labāko desmitniekā, turklāt sajūtas mašīnā bija labas. Skatoties no boksiem, viņa apļa laiki neatšķīrās no Lansa, kurš šeit brauc jau kādu laiciņu un finišēja samērā labā pozīcijā. Viņš spēj izprast mašīnas uzvedību un veikt regulējumu izmaiņas, kas der labāk. Esam pašā sākumā. Ziemas testos viņš neveica daudz apļu, mums bija tikai trīs dienas un viņš tika pie visām iespējamām problēmām. Esmu drošs, ka tiksim galā,” pēc sacīkstēm stāstīja “Aston Martin” komandas vadītājs Otmars Safnauers.

Lai gan pēc sadursmes ar Okonu radio saziņā ar komandu bija dzirdams, ka Fetels noveļ vainu uz “Alpine” braucēju, pēc finiša vācu sportists mainīja savu viedokli un uzņēmās vainu par notikušo. “Domāju, ka viņš paliks labajā pusē, taču viņš atgriezās man tieši priekšā. Es sabloķēju riteņus, tādēļ tā laikam bija mana kļūda. Protams, man ir žēl, ka nedēļas nogale izvērtās tik slikta, jo zinu, cik liels sagatavošanās darbs tiek veikts pirms sezonas un pirmo posmu. No otras puses, turpmāk var palikt tikai labāk. Kā jau teicu, esam guvuši vairākas mācības, tādēļ tagad mūs gaida smags darbs. Šī brīža situāciju nevaram mainīt, tagad jāturpina soli pa solim.”

Diemžēl incidents ar Fetelu lika man zaudēt vairākas pozīcijas, bet sacīkstēs tā mēdz gadīties, kad cīnies ļoti cieši. Vairākkārt noskatījos atkārtojumu. Viņš nepieminēja radio komentāru, atnāca un atvainojās, kā arī saņēma sodu, līdz ar to viss ir kārtībā,” pēc tam norādija Okons.

Bijušajam F1 braucējam Gerhardam Bergeram ir savs redzējums uz notikušo: “Viņš nekad nav bijis labs spriedzes apstākļos. Atcerieties, kad Daniels Rikjardo ienāca “Red Bull” un bija spēcīgs, radot spiedienu uz Sebastianu. Viņam ar to bija grūti tikt galā. “Ferrari” komandā bija tas pats stāsts. Kad paskaties uz viņu, neredzi atbrīvotību un atslābumu. Šobrīd viņš cenšas ko pierādīt, bet mašīna vai viņa forma nav pietiekami laba. Šādos brīžos ir jāapsēžas, jāsper solis atpakaļ un jāsaka sev, ka viss jāuztver vieglāk un panākumi atgriezīsies. Tai pat laikā viņš ir savas karjeras norietā. Kad esi četrkārtējs čempions ar tik daudz sacīkšu pieredzi, pienāk brīdis, kad vairs nevēlies tik ļoti riskēt un necīnies par uzvarām kā agrāk. Šobrīd nekas nerit viņam par labu. Viņš sāk pieļaut kļūdas un cilvēki sāk apšaubīt viņa spējas. Soli pa solim tiek radīts lielāks spiediens, kas, kā pirmīt teicu, viņam sagādā problēmas.

No 16 braucējiem, kuri sasniedza finiša līniju, Fetels palika 15. vietā, pieveicot tikai “Haas” braucēju Miku Šūmaheru. “Aston Martin” komandai gan izdevās tikt pie viena punkta, jo Fetela komandas biedrs Lenss Strols finišēja desmitais. Šis ir komandas otrs sliktākais sezonas starts V6 hibrīddzinēju ērā. 2018. gadā, kad to vēl sauca “Force India”, sezonas atklāšanas sacīsktēs komanda palika bez punktiem.