Foto: X44 Team

Šodien Saūda Arābijā tika atvērta jauna nodaļa autosportā, aizvadot kvalifikāciju visu laiku pirmajam Extreme E Series posmam Al-‘Ula tuksneša X-Prix.

Extreme E Series čempionātā sacenšas 9 komandas, kas elektriskajos SUV automobiļos pieveic dažāda seguma trases, vēršot uzmanību uz klimata izmaiņām. Pirmās sacensības risinās tuksnešainajā Saūda Arābijā, kur 9 kilometrus garo apli jāpieveic abiem braucējiem (katrā vienībā 1 vīrietis un 1 sieviete), pirms rītdienas cīņām, kur dalībnieki stāsies blakus viens otram.

Pamatīga drāma risinājās pirmajā kvalifikācijā, kad “Veloce Racing” braucējs Stefans Sarazins piedzīvoja kūleni. Komanda vēlāk atzina, ka nāksies mainīt šasiju un atteicās no tālākas dalības pirmajā posmā. Daudz smagāku avāriju piedzīvoja “Abt Cupra XE” braucēja Klaudija Hirtgena. Vācu braucēja negadījumā traumas neguva.

“F1LV

Pateicoties “Team X44” braucēja Sebastjēna Lēba kļūdai, “Andretti United” braucējas Keitijas Meningsas caurajai riepai un lēnākam tempam konkurentu izpildījumā, pirmajā kvalifikācijas sesijā ātrākā bija Niko Rosberga vadītā “Rosberg X Racing” ar Johanu Kristofersonu un Molliju Teilori.

Kristofersonam ar Teilori bija lielisks temps arī otrajā piegājienā, taču braucēju maiņas koridorī tika pārsniegts atļautais ātrums, kā rezultātā “Rosberg X Racing” saņēma sodu un atkrita uz trešo vietu abu braucienu summā. Vairākas ekipāžas saņēma sodus, tostarp “JBXE”, kur Džensons Batons un Mikaela Ālina-Kotulinska pamanījās otrajā sesijā tikt pie 3 minūšu vērtiem sodiem par dažādiem pārkāpumiem.

Par kvalifikācijas uzvarētājiem kļuva deviņkārtējais WRC čempions Sebastjēns Lēbs un pieckārtējā Dakaras rallijreida dalībniece Kristina Gutjeresa, kura ikdienā strādā par zobārsti. Lēba bijušais konkurents Karloss Saincs Seniors un motosportiste Laia Sanca tika pie otrās vietas, bet Kristofersons un Teilore noslēdza trijnieku, atstājot Timiju Hansenu un Keitiju Meningsu aizmugurē.

Svētdien tiks aizvadīti pusfināli ātrākajiem braucējiem un ‘Crazy Race’, sniedzot otro izdevību kvalifikācijas neveiksminiekiem pirms tuksneša X-prix uzvarētāja noskaidrošanas.