Šodien Saūda Arābijā tuksnešainajās smiltīs noslēdzās pats pirmais apvidus elektromobiļu čempionāta Extreme E Series posms. Tajā uzvaru izcīnīja “Rosberg X Racing” komanda ar Johanu Kristofersonu un Molliju Teilori.

Pusfināla braucienā satikās 3 ātrākās ekipāžas pēc kvalifikācijas braucieniem. Pēc garas starta taisnes, kurā Sebastjēns Lēbs un Karloss Saincs aizvadīja ļoti ciešu cīņu, virsroku guva trešā ekipāža ar rallijkrosa čempionu Johanu Kristofersonu pie stūres. Pēc izejas no pirmā līkuma Kristofersona mašīnas saceltie putekļi padarīja ciešu sekošanu teju neiespējamu un līdz otrajā vietā esošajam Lēbam izveidojās atstatums, kamēr Saincs iepalika tālāk aizmugurē. Pēc braucēju maiņas pozīciju izteiksmē nekādas pārmaiņas nesekoja un Mollija Teilore, kā arī Kristina Gutjeresa nodrošināja savu komandu iekļūšanu finālā, kamēr Laia Sanca finišēja trešā un “Acciona Sainz XE Team” sapnis par uzvaru bija galā.

Ļoti līdzīgs scenārijs bija vērojams arī “Crazy Race” braucienā, kur savā starpā cīnījās kvalifikācijas 4. līdz 6. vietas īpašnieki. Kā jau to varēja paredzēt, bijušais pasaules čempions rallijkrosā Timijs Hansens guva virsroku pār Oliveru Benetu un bijušo F1 zvaigzni Džensonu Batonu. Arī pēc stafetes nodošanas Keitija Meningsa izvairījās no kļūdām un nodrošināja “Andretti United” iekļūšanu finālā.

Sekoja lielais fināls. Lai gan papildus jaudas izmantošana jau pirmajos metros sākotnēji vadību dāļāja Hansenam, konkurenti šo trumpi izspēlēja taisnes beigās, kā rezultātā Kristofersonam izdevās apsteigt savu tautieti, bet Lēbs iekārtojās trešajā vietā. Arī finālā vietu izkārtojums sacīkšu turpinājumā vairs nemainījās, līdz ar to par atklāšanas posma uzvarētājiem kļuva “Rosberg X Racing” ar Johanu Kristofersonu un Molliju Teilori pie stūres, otrie palika Timija Hansena un Keitijas Meningsas pārstāvētā “Andretti United”, bet Luisa Hamiltona pārvaldībā esošā “Team X44” finišu sasniedza 3. vietā.

Tā kā punkti tiek piešķirti gan par rezultātiem kvalifikācijā, gan izšķirošajos braucienos, tad šobrīd vadībā ir “Rosberg X Racing” ar 35 punktiem, bet “Team X44” guvusi par diviem punktiem vairāk kā “Andretti United”, pateicoties labākiem rezultātiem sestdien (30 pret 28), kamēr Saincs un Sanca iekrāja 26 punktus.

Nākamais posms, kas sauksies Okeāna X-prix 29. un 30. maijā tiks aizvadīts Senegālā. Čempionāts kopumā sastāv no 5 posmiem. Šogad tiks apciemota arī arktiskā Grenlande, Amazones lietus meži un ledājs Argentīnā.