Testi Heresā, kur no 12.līdz 14.aprīlim pulcējās MotoE čempionāta dalībnieki un dažu MotoGP rūpnīcas komandu oficiālie testbraucēji radīja pamatīgu interesi. Jo trasē ar Aprilia RS-GP 2021 devās Andrea Doviciozo.

Doviciozo, būdams 2017, 2018, 2019 pasaules vicečempions, pērn pameta Ducati, un nespēdams atrast konkurētspējīgu komandu, ir spiests izlaist šo sezonu. Taisnību sakot, pēdējo gadu vājākā MotoGP komanda jau bija izteikusi piedāvājumu Doviciozo, gluži tāpat kā dažiem MotoGP veterāniem un virknei Moto2 jauno talantu. Grūti nosodīt atteikušos, jo uz to brīdi, Aprilia motocikls bija izteikti nekonkurētspējīgs. Bet pēkšņi viss mainījās. Mainījās ar jauno RS-GP 2021 modeli, kas Aleša Espargaro rokās jau skaļi sevi pieteica pirmsezonas testos. Un to, ka testu rezultāti nebija nejauši, apliecina gan punkti pirmajā divās sacīkstēs, gan konsekventa laika atstarpes samazināšana finišā, attiecībā pret brauciena uzvarētāju.

Tas viss liek skatīties uz Aprilia, minimums, kā uz perspektīvu projektu. Šajā fāzē ir svarīgi nezaudēt attīstības tempus, bet ar viena Aleša Espargaro resursu te nepietiek. Bredlija Smita vietā startējošais Lorenco Savadori nav īpaši ātrāks par bijušo, ilgadējo Aprilia britu testbraucēju, tāpēc ir saprotama vēlme turpināt sarunas ar Dovi.

“F1LV

Heresas testos nebija pieejama oficiālā hronometrāža, un lielāko daļu laika trasē, Doviciozo pavadīja meklējot sev piemērotus motocikla ergonomikas iestatījumus. Arī intervijās pēc testiem, Doviciozo vairāk runāja par saviem mērķiem, savu sūtību, kas joprojām ir  – sacīkšu braucējs. Testu braucēja lomai viņš vēl nav gatavs. Kas attiecas uz turpmāko, nākošie Aprilia un Dovciozo testi apstiprināti 11.-12.maijā, Mudžello.

Sezona tikai sākas!