Fabio Kvartararo izcīnījis satriecošu uzvaru MotoGP Portugāles posmā, kur ilgi gaidīto atgriešanos piedzīvoja leģendārais Marks Markess.

Vēl pirms kvalifikācijas bija skaidrs, ka iepriekšējā posma notikumi neatkārtosies, jo Dohas Grand Prix varonis Horhe Martins treniņos piedzīvoja ļoti sāpīgu avāriju. Sportists trasi pameta uz nestuvēm un tika nogādāts vietējā slimnīcā. Tuvāko dienu laikā Martinam tiks veiktas operācijas labajai rokai un labajai kājai.

Kamēr Martinam nācās izlaist posmu, atgriešanos piedzīvoja Marks Markess, kurš pēc rokas traumas izlaida nepilnu gadu. Markess uzreiz spēja demonstrēt lielisku ātrumu un tika pie sestās starta pozīcijas. Lai gan apļa rekordu laboja Frančesko Bagnaia, viņa rezultāts tika dzēsts trases robežu neievērošanas dēļ. Pole position nonāca Fabio Kvartararo rokās.

“F1LV

Starts gan Kvartararo padevās diezgan neveiksmīgs. Francūzis atkrita līdz sestajai pozīcijai. Visiem priekšā atradās Johans Zarko un Alekss Rins, bet Marks Markess spēja pakāpties līdz trešajai vietai, ko gan drīz nācās zaudēt Joanam Miram.

Ar to gan Markesa veiksmes stāsts faktiski beidzās. Pēc saskaršanās ar Mira aizmugurējo riteni Markess piekāpās Milleram un Kvartararo, bet nākamo apļu laikā atkrita līdz pat devītajai pozīcijai.

Turpinājumā satriecošs bija pole position ieguvējs Kvartararo. Ticis garām Milleram un Markesam, “Yamaha” pārstāvis pieveica arī abus “Suzuki” braucējus un Zarko un pārņēma sacensību vadību. Rins nostiprinājās otrajā vietā, bet Zarko ar Miru vairāku apļu garumā cīkstējās par trešo pozīciju.

Džeka Millera cerības uz labu rezultātu beidzās ar kritienu. Vēlāk izrādījās, ka viņš ne tuvu nebija vienīgais. Ja mājinieka Migela Oliveras un vecmeistara Valentino Rosi kritieni līderu ritmu neietekmēja, tad sacīkstēm tuvojoties finišam uz motocikla nespēja noturēties arī Rins un Zarko.

Piepeši līdz otrajai vietai bija nonācis Frančesko Bagnaia, bet pagājušās sezonas čempions Mirs atradās viņam cieši aizmugurē. Pozīcijas gan tika saglabātas, kamēr Kvartararo finiša līniju šķērsoja lepnā vientulībā vairākas sekundes priekšā Bagnaiam.

Rina un Zarko kritieni ļāva Markesam pakāpties uz septīto vietu priekšā savam brālim Aleksam. Ļoti vājš brauciens šoreiz Kvartararo komandas biedra Maverika Vinjalesa izpildījumā, kurš palika tikai 11. vietā.

Pēc divām nedēļām Heresas trasē risināsies Spanijas Grand Prix.

Kvartararo tagad pārņēmis vadību čempionāta kopvērtējumā ar 61 punktu. Viņam seko Bagnaia (46), Vinjaless (41), Zarko (40) un Mirs (38).

MotoGP Portugāles Grand Prix rezultāti

Vieta Braucējs Motocikls Rezultāts Punkti
1 Fabio Quartararo Yamaha 25 apļi 25
2 Francesco Bagnaia Ducati 4.809 20
3 Joan Mir Suzuki 4.948 16
4 Franco Morbidelli Yamaha 5.127 13
5 Brad Binder KTM 6.668 11
6 Aleix Espargaro Aprilia 8.885 10
7 Marc Marquez Honda 13.208 9
8 Alex Marquez Honda 17.992 8
9 Enea Bastianini Ducati 22.369 7
10 Takaaki Nakagami Honda 23.676 6
11 Maverick Viñales Yamaha 23.761 5
12 Luca Marini Ducati 29.660 4
13 Danilo Petrucci KTM 29.836 3
14 Lorenzo Savadori Aprilia 38.941 2
15 Iker Lecuona KTM 50.642 1
16 Miguel Oliveira KTM 17.176
NF Johann Zarco Ducati Kritiens
NF Alex Rins Suzuki Kritiens
NF Valentino Rossi Yamaha Kritiens
NF Jack Miller Ducati Kritiens
NF Pol Espargaro Honda Izstājās