Saulainais Floridas štats oficiāli ticis pie izdevības kļūt par mājvietu vēl vienām Formula 1 sacīkstēm Amerikas Savienotajās Valstīs. Čempionāta rīkotāji apstiprinājuši, ka sacīkstes Maiami pilsētā notiks jau nākamsezon.

Sacensības Floridā nav notikušas kopš 1959. gada, kad Amerikas Grand Prix risinājās vēl mūsdienās populārajā Sebringas trasē. Šobrīd Amerikas Grand Prix rīkošanas gods uzticēts Ostinas trasei, Teksasā, līdz ar to 2022. gadā ASV paredzēts rīkot divus posmus, šādā veidā sperot nopietnus soļus pretim “Liberty Media” iecerētajam sapnim popularizēt F1 čempionātu pāri okeānam.

Lai gan vēl nav zināms precīzs datums, kad plānots aizvadīt posmu jaunizveidotajā trasē, tomēr atklāts, ka līgums noslēgts par sacīkšu rīkošanu uz 10 gadiem. Stefano Domenikalli gan atklājis, ka Grand Prix plānots aizvadīt otrajā ceturksnī. 5,41 km garā trasē vedīs braucējus garām populārajam “Hard Rock Stadium”, kur mājas spēles aizvada amerikāņu futbola komanda “Miami Dolphins”. Trase sastāvēs no 19 pagriezieniem un tajā, visticamāk, būs 3 DRS zonas. Tiek prognozēts, ka maksimālais ātrums varētu sasniegt aptuveni 320 km/h.

Amerikas Savienotās Valstis jau tā ir F1 rekordisti, jo šai valstī sacensības risinājušās 10 dažādās trasēs. Biežāk par Ostinu, kas kalendārā pirmoreiz tika iekļauta 2012. gadā, sacīkstes risinājušās vienīgi Vatkinsglenā (20 reizes no 1961. līdz 1980. gadam) un Indianapolisā (11 reizes no 1950. līdz 1960. gadam ovālā un 8 reizes no 2000. līdz 2007. gadam ovāla iekšējās trases konfigurācijā).

Šobrīd ne Formula 1, ne spēcīgākās junioru kategorijas Formula 2 čempionātā nestartē neviens ASV pārstāvis.

Ja šogad sacīkstes Džedas trasē, Saūda Arābijā, risināsies pēc plāna, tad Maiami kļūs par 76. trasi, kur noticis Formula 1 posms.