Šodien Luiss Hamiltons paveica vēsturisku sasniegumu, izcīnot 100. pole position karjerā. Arī pēc kvalifikācijas brits neslēpa prieku par paveikto: “Es nedomāju, ka kāds, it īpaši es, varēja iedomāties sasniegt simtnieku. Kad par to padomāju, man uzreiz prātā nāk visi cilvēki, kas palīdzēja to sasniegt. Ne tikai satriecošā komanda šeit, bet arī neticamai vīriešu un sieviešu grupai abās bāzēs, kuri mani nebeidz pārsteigt un turpina celt latiņu. Sasniegt simtu ir traki, jo sajūtas joprojām ir tādas kā pirmajās reizēs, kas to visu padara vēl īpašāku, jo mums tik bieži ir bijušas nelielas kļūdiņas, mirkļi no kuriem mācīties, kad pietrūkst pavisam nedaudz. Man ir patiess prieks, cik cieši esam. Manuprāt, tas ir lieliski priekš faniem, aizraujoši man pašam un cilvēkiem, kas stāv tam visam aizmugurē.


Ja Imolā par Hamiltona galveno konkurentu kvalifikācijā kļuva Serhio Peress, tad šoreiz meksikānim nācās samierināties ar 8. pozīciju. “Nācās pamatīgi papūlēties, jo šodien nejutos uz 100 procentiem. Visas kvalifikācijas gaitā man bija problēmas ar plecu, līdz ar to jutos diezgan slikti. Esmu aprunājies ar komandu, pārskatījām notikumus un rītdien visam vajadzētu būt kārtībā. Kvalifikācijai attīstoties, palika arvien sliktāk un sliktāk, līdz ar to mocījos arvien vairāk.” Lai gan komanda nezinot, ko nozīmē braukšana uz 100 procentiem, Peress stāsta, ka jūt, rītdien forma atgriezīsies.


Ņikitas Mazepina atrašanās peletona pašās beigās ir vēl biežāka par Hamiltona uzvarām. Papildus pēdējai vietai kvalifikācijā, krievu sportists ticis arī pie 3 starta pozīciju soda par Lando Norisa bloķēšanu Q1 laikā. Mazepins kārtējoreiz neievēroja braucēju etiķeti un tā vietā, lai palaistu “McLaren” braucēju, kurš atradās lidojošajā aplī, miljardiera dēls nolēma uzņemt ātrumu savā iesildīšanās aplī. Incidenta dēļ Norisam nācās veikt vēl vienu lidojošo apli, kā rezultātā uz Q3 visi pieejamie mīkstā sastāva riepu komplekti jau bija lietoti un Noriss augstāk par devīto vietu nespēja tikt. Mazepins tika arī pie sava otrā soda punkta.