Satriecošās cīņās Monako pilsētas ielās par Formula E sacensību uzvarētāju kļuva Antonio Fēlikss da Kosta, kurš pašā pēdējā aplī vadības grožus atņēma Mičam Evansam.

Pirmoreiz Formula E mašīnas Monako ePrix sacentās pilnajā Grand Prix sacīkstēm paredzētajā trasē, nevis saīsinātajā versijā. Lai gan apļa veikšanai nepieciešama vairāk kā pusotra minūte, vadošo kvartetu kvalifikācijā šķīra nieka 0.06 sekundes. Pie pole position tika čempions Anotonio Fēlikss da Kosta, bet aiz viņa iekārtojās Robins Frinss, Mičs Evanss un Žans Ēriks Verņē. Tikai 15. un 16. vietā palika titula kandidāti Stofels Vandurns un Sems Bērds, kamēr sezonas līderis Niks de Vrīss pēc kļūdas palika priekšpēdējais un vēlāk saņēma sodu par mašīnas komponenšu maiņu.

Pirmais aplis Monako ielās allaž rada pamatīgu drūzmēšanos un šī sacīkste nebija izņēmums. Asajā ‘hairpin’ pagriezienā vairākas mašīnas iebuktēja viena otru. Vissmagāk cieta Alekss Sims, kuram nācās izstāties. Problēmas piemeklēja arī pagājušā posma uzvarē’taju Džeiku Denisu.

Priekšgalā da Kosta saglabāja vadību, taču drīz vien viņu apdzina Frinss. Kad pienāca laiks uzbrukuma režīma aktivizēšanai, abi vēl pāris reižu samainījās pozīcijām, tomēr, kad papildus jaudas iespējas bija izsmeltas, Frinss saglabāja līdera lomu. Šķita, ka “Virgin” braucējs tiks pie savas karjeras trešās uzvaras Formula E čempionātā, tomēr sacīkšu otrajā pusē viņa temps strauji kritās un da Kosta spēja atgūt pozīciju.

Tālāk aizmugurē ļoti saspringtas cīņas par trešo pozīciju dažbrīd balansēja uz robežas rezultēties iespaidīgā sadursmē. Evanss guva virsroku pār Verņē, kurš pazaudēja pāris pozīcijas, netrāpot uzbrukuma zonas aktivizēšanas laukumā, bet prata sasmelt zaudēto un nepalikt aiz Maksa Gintera un Olivera Roulanda. Brīdī, kad da Kosta atkārtoti apsteidza Frinsu, Evanss jau mina abiem līderiem uz papēžiem ar papildus jaudas priekšrocībām. “Jaguar” braucējs visai ātri tika galā ar abiem līderiem un pārņēma sacensību vadību.

Cīņa par septīto pozīciju starp Renē Rastu un Niku Kasidiju noslēdzās ar “Audi” braucēja Rasta nonākšanu sienā, kā rezultātā trasē devās drošības mašīna. Pēdējos apļos da Kosta bija ievērojami ātrāks par Evansu, taču šaurajās Monako ielās apdzīšana nav viegls uzdevums. Ļoti riskants manevrs izejā no tuneļa pašā pēdējā aplī ļāva da Kostam apsteigt Evansu un atgūt sacensību vadību. Pretuzbrukumam laika vairs nebija, turklāt Evansa mašīna bija iztērējusi teju visu sacīkstēm pieejamo enerģijas daudzumu. Frinss metās uzbrukumā. Lai gan Evanss pozīciju nosargāja ar līkuma nogriešanu, finiša taisnē viņa enerģijas līmenis sasniedza 0% un pirms pašas finiša līnijas Frinss par mata tiesu aizspraucās garām Evansam. Finišā abus šķīra 0.024 sekundes.

Kopvērtējuma līderiem “Mercedes” šī sacīkste bija pagalam neveiksmīga. Ne Vandurns, ne de Vrīss nespēja iesaistīties cīņā par punktiem, turklāt pēdējos apļos abi saskārās ar problēmām – Vandurns izstājās pēc kontakta ar Verleinu, bet de Vrīsa mašīna palika trases malā divus apļus pirms finiša. Turpretim Evansa komandas biedrs Sems Bērds no necilās 16. pozīcijas finišēja septītais.

Šobrīd čempionātā gaidāms neliels pārtraukums, jo nākamais posms Meksikā ar divām sacīkstēm risināsies 19. un 20. jūnijā.

Formula E šīs sezonas kopvērtējumā galvgalī atrodami divi Nīderlandes pārstāvji Robins Frinss (62 punkti) un Niks de Vrīss (57). Cīņas gan joprojām ir ļoti saspringtas un situācija var ļoti strauji mainīties. Pēc 7 posmiem viņu galvenie sāncenši ir Evanss (54), da Kosta (52), Bērds (49), Vandurns (48) un Verņē (46).

Monako ePrix rezultāti

Vieta  Braucējs  Komanda Rezultāts Punkti
1  Antonio Felix da Costa  Techeetah 47’20.697 28
2  Robin Frijns  Virgin Racing 2.848 19
3  Mitch Evans  Jaguar Racing 2.872 15
4  Jean-Eric Vergne  Techeetah 3.120 13
5  Maximilian Gunther  Andretti Autosport 3.270 10
6  Oliver Rowland  DAMS 3.865 8
7  Sam Bird  Jaguar Racing 4.150 6
8  Nick Cassidy  Virgin Racing 4.752 4
9  Andre Lotterer  Porsche Team 5.503 2
10  Alex Lynn  Mahindra Racing 5.759 1
11  Lucas di Grassi  Team Abt 6.225
12  Sébastien Buemi  DAMS 6.567
13  Edoardo Mortara  Venturi 7.097
14  Norman Nato  Venturi 8.507
15  Tom Blomqvist  NIO Formula E Team 9.240
16  Sergio Sette Camara  Dragon Racing 9.499
17  Jake Dennis  Andretti Autosport 9.822
18  Nico Müller  Dragon Racing 11.450
19  Oliver Turvey  NIO Formula E Team 12.067
nf  Nyck de Vries  Mercedes 3 apļi
nf  Pascal Wehrlein  Porsche Team 5 apļi
nf  Stoffel Vandoorne  Mercedes 5 apļi
nf  René Rast  Team Abt 8 apļi
nf  Alexander Sims  Mahindra Racing 26 apļi