Savu 100. pole position F1 karjerā izcīnījis titulētais Luiss Hamiltons, par mata tiesu pārspējot Maksa Verstapena vadīto “Red Bull”.

Kvalifikācijas pirmajā kārtā Valteri Botass pārspēja abus čempiona titula galvenos kandidātus, tomēr Q1 ātrākā braucēja gods tika Lando Norisam, kuram nācās veikt divus lidojošos apļus, jo pirmajā viņu aizkavēja vesels pūlis ar formulām pēdējā sektorā. Lielisku apli veica arī Pjērs Gazlī, sasniedzot piekto labāko rezultātu.

Skalas otrā galā bija atrodams Gazlī komandas biedrs Juki Cunoda, kurš pēc nelielas kļūdas palika tikai 16. vietā. Neraugoties uz lielisku pirmo sektoru, Q2 neizdevās iekļūt arī vecmeistaram Kimi Raikonenam. Bez pārsteigumiem trīs pēdējās vietas aizņēma Miks Šūmahers, Nikolā Latifi un Ņikita Mazepins.

“F1LV

Otrajā kārtā fantastisku apli veica Makss Verstapens, pieveicot “Mercedes” braucējus par pussekundi. Botass un Hamiltons trasē devās atkārtoti ar lietotām mīkstā sastāva riepām. Tā kā abi savus rezultātus uzlaboja, tad viņiem ar šīm riepām būs jāstartē arī sacīkstēs.

Vietējais varonis Fernando Alonso tikai ar sekundes simtdaļas rezervi nodrošināja vietu labāko desmitniekā, tajā liedzot iekļūt “Aston Martin” braucējam Lensam Strolam, kurš jau atkal pieveica komandas biedru Sebastianu Fetelu. Starp abām zaļajām mašīnām iespraucās Pjērs Gazlī, bet vēl aiz Fetela, paredzami, palika Antonio Džiovinaci un Džordžs Rasels.

Izšķirošajā sesijā pirmajā mēģinājumā Serhio Peress izslīdēja no trases un nonāca grants joslā. “Red Bull” mašīnai izdevās neiestigt, kā rezultātā aizmugurē braucošo pilotu mēģinājumi netika sabojāti. Hamiltons par 0,03 sekundēm pieveica Verstapenu, kamēr Botass komfortabli sasniedza trešo ātrāko apļa laiku. Ļoti ciešās cīņās labāko laiku no pārējiem sasniedza “Alpine” braucējs Estebans Okons.

Vadošie trīs braucēji pēdējā mēģinājumā savus rezultātus neuzlaboja. Šarlam Leklēram izdevās izbīdīt Okonu no otrās rindas. Karloss Saincs sasniedza 6. labāko rezultātu, bet Serhio Peress palika tikai 8. vietā starp abiem “McLaren” braucējiem, kuru cīņā šoreiz Rikjardo pieveica Norisu. Q3 lēnākais braucējs izrādījās Fernando Alonso.

Līdz ar to rītdien gaidāms tas, ko visi šogad gaida – cīņa starp Hamiltonu un Verstapenu, kuri aizņems pirmo starta rindu. Sacensību starts gaidāms svētdien pl. 16:00 pēc Lativjas laika.

Spānijas GP kvalifikācijas rezultāti