Lielisku sniegumu RallyX Nordic čempionātā CrossCar ieskaitē šodien leģendārajā Holjesas trasē demonstrēja latvieši Ronalds Baldiņš un Reinis Nitišs, iesaistoties cīņās par uzvaru.

Pirms divām nedēļām notiekošajā dubultposmā Dānijā gan Baldiņš, gan Nitišs abas reizes apstājās pusfinālā. Šoreiz mūsējiem klājās ievērojami labāk. Pirmajās divās kārtās Nitišs uzrādīja labāku rezultātu, taču lieliska trešā kvalifikācija ļāva Baldiņam būt pašam ātrākajam CrossCar ieskaites pārstāvim un iekļūt pusfinālā ar 4. labāko punktu summu, kamēr Nitišs kvalifikāciju noslēdza 7. vietā.

Atšķirībā no pasaules čempionāta, RallyX Nordic sportisti tiek sadalīti 3 pusfinālos un tikai 2 ātrākie braucēji iekļūst finālā. Abi latvieši startēja pirmajā pusfinālā kopā ar kvalifikācijas uzvarētāju Izaku Reiersenu. Baldiņš izmantoja pirmās starta rindas priekšrocības, lai pacīkstētos par vadību. Abi piedzīvoja kontaktu, kura rezultātā Reiersens palika ar cauru riepu. Tikmēr Nitišs jau pirmajā aplī devās džokerī. Taktika attaisnojās un Reinis izmantoja brīvas trases priekšrocības, lai nodemonstrētu savu ātrumu un pakāptos uz otro vietu. Baldiņš savu džokeri atstāja uz pēdējo apli un tikai par mata tiesu pieveica Nitišu. Latvijai dubultuzvara pusfinālā, ļaujot gan Ronaldam, gan Reinim iekļūt arī finālā.

Foto: Reinis Nitišs Twitter

Dienas izšķirošajā startā Baldiņš pirmajā aplī izvirzījās vadībā, taču viņam uz papēžiem mina Patriks Hallbergs. Jau pirmajā aplī džokerī devās Izaks Egonsons. Tas ļāva zviedru sportistam tikt garām Hallbergam. Baldiņš pēc sava džokera iespraucās starp abiem mājiniekiem. Pēdējā aplī situācija nemainījās – Egonsons izcīnīja uzvaru, Baldiņš finišēja otrais, bet Hallbergs pat ar trešo vietu nopelnīja visvairāk kopvērtējuma punktu. Startējis no beigām, Nitišs varonīgi aizcīnījās līdz ceturtajai vietai. Līdz pjedestālam viņu šķīra tikai pussekunde.

Video reportāžā Baldiņa un Nitiša pusfināls: 6:32:00, fināls: 7:51:00

Pasākuma galveno uzmanību, protams, izpelnījās Supercar ieskaite, kurā startēja vairāki augstākā kaluma profesionāļi. Par uzvarētāju kļuva Niklass Gronholms, kuram uz pjedestāla pievienojās Antons Marklunds un Kristians Sabo. Trīskārtējais pasaules čempions Johans Kristofersons ar cauru riepu apstājās pusfinālā. Līdz finālam ar “Ford Fiesta” elektroauto neizdevās tikt arī Andreasam Bakerudam.