Pamatīgu pārsteigumu aizvadītajā naktī Indianapolisā sagādāja bijušais F1 braucējs Romēns Grožāns. Francūzis šonedēļ aizvadīs tikai savu trešo IndyCar sacīksti, tomēr viņam jau ir izdevies tas, ko nesanāca sasniegt garajā F1 karjerā – izcīnīt pole position.

Par IndyCar sezonas kulmināciju uzskatāma Inidanapolisas 500 jūdžu sacīkste, kas tiks aizvadīta maija beigās, taču šonedēļ turpat Indianapolisā braucēji sacenšas pa speciāli izveidotu trasi, kuras konfigurācija praktiski pilnībā sakrīt ar to, kas tika izmantota Amerikas Grand Prix vajadzībām F1 čempionātā pirms 20 gadiem.

Romēna Grožāna līgums paredz, ka viņš piedalās tikai sacīkstēs pa ierastajām trasēm, kamēr ovālos viņa vietu ieņem Pietro Fitipaldi. Līdz ar to 500 jūdžu sacīkstēs Grožānu uz starta neredzēsim.

Grožānam izdevās iekļūt sešu ātrāko braucēju pulkā, taču pirmajās kvalifikācijās viņš nebija pats ātrākais. “Dale Coyne Racing” braucējs spēja pacelt latiņu, kad tas patiesi bija vajadzīgs un pieveikt Džozefu Ņūgārdenu par 0,12 sekundēm.

Sacensību sākums šovakar gaidāms pl. 21:30 pēc Latvijas laika.