Aizvadītajā nedēļas nogalē, 14. un 15. maijā Biķernieku trasē atgriezās un jauno sezonu uzsāka vēsturiskās formulas, kas savā starpā sacentās par “HCR Formula Historic” pjedestālu Ziemeļeiropas zonas un Baltijas čempionāta autošosejas posmā DeWalt Grand Pirx 2021. Par pirmā posma “Formula Mondial” klases uzvarētāju kļuva Andris Griķis, bet otro vietu izcīnīja šīs klases debitants Raitis Mūrnieks, kuram sekoja pieredzējušais Indulis Rukuts ar savu svaigi atjaunoto bolīdu Rukuts-3, informēja Krista Gromova, HCR sabiedrisko attiecību speciāliste.

Posma pirmajā dienā norisinājās treniņbraucieni un kvalifikācija, kurā ātrākais bija Andris Griķis, par trīs sekundēm apsteidzot Induli Rukutu. Jaunās sezonas “HCR Formula Historic” klases sponsors Raitis Mūrnieks kvalifikācijas braucienā veica tikai divus pilnus apļus un tehnisku iemeslu dēļ bija spiests nobraukt malā – braucienam kvalificējās kā trešais.

Pirmā posma otrajā dienā abos braucienos uz starta līnijas stājās septiņas vēsturiskās formulas, no kurām 4 pārstāvēja ātro “Formula Mondial” klasi, bet 3 formulas startēja “Formula Easter” klasē. Pārsteiguma momentu izdevās sagādāt Raitim Mūrniekam, kuram savā pirmajā braucienā no trešās starta vietas izdevās apsteigt Andri Griķi, tomēr Andris brauciena laikā savas līdera pozīcijas atguva un nostiprināja. Abos braucienos vislabākos rezultātus uzrādīja latviešu autosportisti.

Uzvaru braucienu summā “Formula Mondial” klasē izcīnīja pieredzējušais latviešu braucējs Andris Griķis, aiz sevis atstājot Raiti Mūrnieku un Induli Rukutu. Savukārt uzvaru “Formula Easter” klasē pirmajā posmā izcīnīja latviešu braucējs Roberts Toms, kurš sacīkstēs atgriezās pēc izlaistām divām sezonām, otrajā vietā atstādams vācieti Hartmutu Heidiku (Hartmunt Heidicke), bet trešo vietu ieguva Itālo Alsiņš.

Uzmanību, kā arī atzinību no formulas braucējiem izpelnījās arī vācietis Hartmuts Heidiks (Hartmunt Heidicke), kas neskatoties uz pandēmijas ietekmi un ierobežojumiem, mēroja ceļu no Vācijas un Latviju, lai kopā ar pārējiem formulas braucējiem varētu startēt jaunās sezonas pirmajā posmā.

Kopumā 2021. gada sezonā paredzēti četri posmi, no kuriem pirmais posms jau aizvadīts Rīgā, bet nākamie 2 posmi norisināsies vasarā Igaunijas pilsētā Pērnavā, kur gaidāma lielāka formulu braucēju pārstāvniecība no Igaunijas. Savukārt septembrī noslēdzošais posms notiks Polijā, Poznaņā, kopā ar HAIGO čempionāta dalībniekiem. Šogad uz Ziemeļeiropas zonas un Baltijas čempionāta autošosejas jauno sezonu pieteikušies 19 dalībnieki.

1 KOMENTĀRS

  1. Te pieminētais Vācijas braucējs jāizceļ arī par mašīnas krāsojumu – absolūts ziedu laiku 1.formulas Lotus. Džeks laikam atspēlējas par to, ka Vācijā jau no 70-tajiem gadiem tabakas izstrādājumu reklāmas uz sacīkšu automobiļiem bija aizliegtas, bet te pa visiem sāniem zeltains John Player Special… Nezinu, cik tas mūsdienu Eiropā ir legāli, bet izskatās lieliski 🙂