Šovakar Koimbrā ir starts Portugāles rallijam (20.-23.05.), kas LMT Autosporta akadēmijas ekipāžai M. Sesks/ R. Francis ir otrās pasaules junioru rallija čempionāta ieskaites sacensības šosezon un pirmās čempionāta sacensības uz grunts seguma, kopš starta Sardīnijas rallijā pērn. Seska/ Franča ekipāža dosies pretī skarbajiem un akmeņainajiem Portugāles ceļiem tehniski sagatavota un ar lielu cīņassparu, informē Ieva Hmieļevska.

Nedēļas sākumā sportisti iepazinās ar trasi, bet sacensības sāk  šodien ar 43 km garo  testa ātrumposmu. Seskam un Francim trijās dienās Portugāles ziemeļos un centrālajā daļā jāveic  grants ātrumposmi 337.51 km garumā. Ibērijas pussalas akmeņainie un putekļainie ceļi jau kopš 1973. gada ir Portugāles rallija vizītkarte.

“Pirmais ātrumposms noteikti būs pārbaudījums junioru automašīnām. Šajos ceļos klājas plāni pat WRC mašīnām, tāpēc 122 km garajā ātrumposmā bez servisa parka noteikti izdzīvos stiprākie. Ar Renāru šajā ziņā esam lieliska komanda, mums ir gan jaunības nemiers, gan briedums un tehniskās zināšanas, lai šos izaicinājumus pievarētu,” komentē Sesks.

Pirmais sacensību ātrumposms vīsies pa slavenajiem ceļiem ap Arganilu. M.Sesks skaidro, ka stenogrammas ziņā šiem ceļiem raksturīgi gari, aizlauzti un arī atpakaļejoši līkumi: ”Būs gan akmeņi, gan putekļi, jo paredzams, ka siltais laiks izžāvēs salijušos, dubļainos ceļus. Vismaz pirmajiem braucējiem tas garantē augstāku saķeri smilšainajos trases posmos, bet kopumā par uzvaru cīnīties nebūs viegli”.

Astoņas spēcīgās junioru ieskaites ekipāžas sacensības noslēgs svētdienas pēcpusdienā, piekrastes pilsētā Matosinhos. Sacensību norisei, tostarp ātrumposmu translācijai, ekspertu intervijām un sarunām ar sportistiem ir iespēja sekot WRC tiešsaistes pārraidēs, kā arī TV3 Sport pārraidēs. Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama arī sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks, kā arī LMT Autosporta Akadēmijas „Facebook” lapā @AutosportaAkademija. 

Nākamās sacensības no 15. līdz 18.jūlijam noritēs tepat Igaunijā, bet čempionāta noslēdzošie posmi notiks Beļģijā (13.-15.augustā) un Spānijā (14.-17.oktobrī).