Arī otrajā Extreme E Series čempionāta posmā bija vērojama aizraujoša cīņa starp F1 leģendu Luisa Hamiltona un Niko Rosberga izveidotajām komandām. Finālā tomēr virsroku guva “Rosberg X Racing” ar Johanu Kristofersonu un Molliju Teilori pie stūres.

Pirmajā posmā Tuksneša X-Prix Saūda Arābijā galveno uzmanību izpelnījās Klaudija Hirtgena, piedzīvojot varenu avāriju. Šajā nedēļas nogalē viņai neklājās daudz labāk, jo vēdervīrusa dēļ sacensības nācās izlaist. “Abt Cupra” komanda kā aizvietotāju izvēlējās 58 gadus veco Jutu Kleinšmiti, kura 2001. gadā kļuva par vienīgo sievietu, kas uzvarējusi Dakaras rallijreidā ar automašīnu.

Okeāna X-Prix kvalifikācija Senegālā pierādīja, ka Kleinšmites prasmes nav zudušas. Kopā ar Matiasu Ekstromu ekipāžai izdevās sasniegt trešo labāko rezultātu aiz Luisa Hamiltona un Niko Rosberga vadītajām komandām. Ceturto vietu sasniedza Džensona Batona komanda, kurā F1 čempiona vietā šoreiz sēdās rallijkrosa talants Kevins Hansens.

“F1LV

Tehniskas ķibeles piemeklēja trīs ekipāžas, kuras līdz ar to neiekļuva pusfinālu braucienos – Karloss Saincs un Laia Sanca nesasniedza finišu jau pirmajā braucienā, bet otrajā problēmas piemeklēja Timija Hansena un Keitijas Meningsas, kā arī Kaila Ledjūka un Sāras Praisas ekipāžas.

Okeāna X-Prix kvalifikācijas rezultāti, Grafiks: Extreme E Series

Ekstromam ar Kleinšmiti izdevās nonākt vadībā pirmā pusfināla startā, tomēr braucēju maiņas laikā neveiksmīga aizkavēšanās lika atkāpties uz trešo vietu. Uzvaru braucienā izcīnīja Johans Kristofersons un Mollija Teilore (“Rosberg X Racing”), bet otrie palika Sebastjēns Lēbs un Kristina Gutjeresa (“Team X44”).

Otrajā braucienā pārliecinoši triumfēja K. Hansens un Mikaela Ālina-Kotulinska (“JBXE”), kamēr mašīnas problēmas pamatīgi bremzēja Džeimiju Čadviku. Olivers Benets gan atrada veidu, kā apsteigt W Series čempioni, bet pēc braucēju maiņas Čadvikas ekipāžas biedrs Stefans Saracins tika galā ar Kristīni Džampaoli Zonku un ieveda “Veloce Racing” finālā, kur šoreiz piedalījās četras ekipāžas.

Okeāna X-Prix finālisti, Grafiks: Extreme E Series

Fināla startā cīņu par vadību uzsāka Hamiltona un Rosberga vadītās komandas. Mollija Teilore izspieda Kristīni Kutjeresu ārpus ideālās trajektorijas. “Team X44” mašīna guva bojājumus un izstājās no cīņas. Hamiltona komanda nebija vienīgā, kas saskārās ar problēmām, jo ar aizlauztu riteni malā nobrauca Mikaela Ālina-Kotulinska. Trasē palika tikai divas ekipāžas. Teilore meistarīgi noturē Saracinu aizmugurē, taču pirms braucēju maiņas fināls tika apturēts, jo izstājušās ekipāžas bloķēja ceļu. Sacīkstes tika atsāktas ar 1 apļa finālu no starta pozīcijām starp Kristofersonu un Čadviku. Zviedru braucējs guva virsroku startā un kopā ar Molliju Teilori otro posmu pēc kārtas izcīnīja uzvaru.

Tagad čempionātā gaidāma 3 mēnešu pauze. 28. un 29. augustā Kagerlussuakā, Grenlandē, kur risināsies Arktiskais X-Prix.