Motorsports ir, bija un būs bīstams. Diemžēl šī nedēļas nogale Itālijā bija vēl viens apliecinājums tam. Kvalifikācijā Moto3 klasē smagu avāriju piedzīvoja šveicietis Džeisons Dupaskjē, kurš no gūtajām traumām gāja bojā.

19 gadus vecais Dupaskjē piedzīvoja kritienu Mudžello trases devītajā pagriezienā. Aizmugurē braucošais Ajumu Sasaki nespēja izvairīties, uztriecās uz trases esošajam sportistam un pats piedzīvoja smagu kritienu. Uzreiz pēc negadījuma Dupaskjē tika nogādāts slimnīcā Florencē, taču traumas bija pārāk smagas un nākamajā dienā talantīgais motociklists zaudēja dzīvību. Sasaki nopietnas traumas neguva.

Šī bija pirmā letālā avārija pasaules motošosejas čempionātā kopš 2016. gada Katalonijas Grand Prix, kad dzīvību zaudēja Moto2 braucējs Luiss Saloms. Dupaskjē Moto3 klasē debitēja pērn, taču palika bez punktiem. Šosezon viņam klājās krietni labāk un pirms došanās uz Mudžello šveicietis atradās 10. vietā čempionāta kopvērtējumā.

Pirms sacīkstēm prestižākajā MotoGP klasē braucēji ieturēja minūtes klusuma brīdi Dupaskjē piemiņai, tomēr sacīkstes notika pēc programmas, kaut gan nav iedomājams, cik psiholoģiski smags šis brauciens bija tā dalībniekiem.

Pirmo rindu startā aizņēma kopvērtējuma vadošie braucēji Fabio Kvartararo, Frančesko Bagnaia un Johans Zarko. Vēl iesildīšanās apļa beigās kritienu piedzīvoja Enea Bastianini, uztriecoties Zarko, tomēr viņa motocikls tika laicīgi novākts. Startā vadībā nonāca Bagnaia, pole position ieguvējs Kvartararo iekārtojās otrajā pozīcijā, bet trijniekā iespraucās Migels Oilvera ar “KTM”.

Vēl nesagaidījis pirmā apļa beigas kritienu piedzīvoja Bagnaia, kā arī tālāk aizmugurē Marks Markess. Vairāki lieliski manevri ļāva Zarko noķert līderi Kvartararo un otrajā aplī nonākt vadībā. Pāris vairākkārt samainījās pozīcijām – Zarko vadītajam “Ducati” motociklam bija pārsvars taisnēs, kamēr Kvartararo ar “Yamaha” guva virsroku līkumos un spēja nosargāt vadību.

Aiz Oliveras abi “Suzuki” braucēji spēja tikt garām Milleram. Sacīkšu otrajā pusē Zarko nespēja nosargāt tempu un atkrita uz piekto vietu. Vienu pozīciju gan francūzim izdevās atgūt jo no 4. vietas kritienu piedzīvoja Alekss Rins. Viņa komandas biedrs Mirs sāka presingot Oliveru, tomēr garām portugālietim nespēja tikt. Labs sniegums arī otram “KTM” pārstāvim Binderam, kurš finišēja piektais starp Zarko un Milleru.

Uzreiz pēc finiša Oliveram tika piešķirts pozīcijas sods par trases robežu neievērošanu pēdējā aplī. Līdz ar to pagājušās sezonas čempions Mirs tika pie otrās vietas, tomēr tad arī viņš tika sodīts un Olivera pozīciju atguva.

Ilgs laiks atpūtai braucējiem nebūs, jo jau pēc nedēļas Barselonā tiks noskaidrots Katalonijas Grand Prix uzvarētājs.

Bagnaias kritiens radījis pamatīgas izmaiņas čempionāta kopvērtējumā – Kvartararo pārsvars pieaudzis no viena līdz 24 punktiem. Par viņa tuvāko sekotāju tagad kļuvis Zarko, bet Bagnaia noturējies labāko trijniekā 2 punktus aiz Zarko.

MotoGP Itālijas Grand Prix rezultāti

V.  Braucējs Motocikls Rezultāts Punkti
1  Fabio Quartararo Yamaha 23 apļi 25
2  Miguel Oliveira KTM 2.592 20
3  Joan Mir Suzuki 3.000 16
4  Johann Zarco Ducati 3.535 13
5  Brad Binder KTM 4.903 11
6  Jack Miller Ducati 6.233 10
7  Aleix Espargaro Aprilia 8.030 9
8  Maverick Viñales Yamaha 17.239 8
9  Danilo Petrucci KTM 23.296 7
10  Valentino Rossi Yamaha 25.146 6
11  Iker Lecuona KTM 25.152 5
12  Pol Espargaro Honda 26.059 4
13  Michele Pirro Ducati 26.182 3
14  Alex Marquez Honda 29.400 2
15  Lorenzo Savadori Aprilia 32.378 1
16  Franco Morbidelli Yamaha 37.906
17  Luca Marini Ducati 50.306
Izst.  Takaaki Nakagami Honda 4 apļi
Izst.  Alex Rins Suzuki 5 apļi
Izst.  Francesco Bagnaia Ducati 22 apļi
Izst.  Marc Marquez Honda 22 apļi
Nest.  Enea Bastianini Ducati

.