Satriecošu debiju ar Supercar automašīnu aizvadījis talantīgais latvietis Roberts Vītols, kuram izdevās triumfēt Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta sezonas atklāšanas posmā Lidenhilā.

Ar rallijkrosa sabiedrībā labi pazīstamās Doranu ģimenes atbalstu latviešu jauneklis Roberts Vītols sacensībās piedalījās ar “Citroen C4” automašīnu, stājoties pretim meistariem, kas sevi jau pierādījuši uz starptautiskās skatuves kā Endijs Skots, Dereks Tohils, Olivers O’Donavans un citi.

Savā pusfināla braucienā Vītols pēc starta atradās pēdējā pozīcijā, taču varonīgi kāpināja tempu, izvairījās no kļūdām, uz džokera apļa rēķina tika garām konkurentiem un sasniedza finišu trešajā vietā, kas viņam deva izdevību iekļūt sacensību finālā.

Finālā, atšķirībā no pasaules čempionāta, piedalās 8 braucēji. Vītols ieņēma savu vietu otrajā rindā. Pole position ieguvēju Martinu Doneliju piemeklēja tehniskas ķibeles. Vītols uzreiz devās džokera aplī un atgriezās brīvā trasē. Turpinājumā latvietis bija neapturams. Tristans Ovendens bija pirmais no līderu grupas, kurš devās džokera aplī, taču atgriezās pamattrasē aiz Vītola. Džulianu Godfriju piemeklēja tehniskas ķibeles, kas mazliet patraucēja arī Derekam Tohilam. Dažus apļus vēlāk ticis galā arī ar Oliveru O’Donavanu, Vītols šķērsoja finiša līniju 1,3 sekundes priekšā visiem.

Mūsu sportists paveica neticamo un triumfēja savā Supercar debijā, kļūstot par pirmo latvieti, kurš uzvarējis Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta posmā. Pārsvars kvalifikācijās un pusfinālā ļāva par čempionāta līderi ar 24 punktiem kļūt O’Donavanam, bet Vītols ar 21 punktu iekārtojies 5. vietā. Otrais posms notiks pirmdien, kas Lielbritānijā būs brīvdiena.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roberts Vitols (@rvitols26)