Lai gan sacīkšu automašīnas ar katru gadu paliek arvien ātrākas, tas ne vienmēr nozīmē, ka izturības sacīkstēs tiek pievarēta lielāka distance, jo dažkārt laikapstākļi var spēlēt milzīgu lomu.

Nirburgringas 24 stundu sacīkstes ir viens no prestižākajiem diennakts braucieniem, tādēļ nav nekāds pārsteigums, ka dalībnieku vidū bija atrodamas vairāk kā 100 ekipāžas. Sapnis par diennakts maratonu strauji pārvērtās izdzīvošanas spēlēs.

Ļoti spēcīgs lietus paviesojās jau pirmajā stundā garajā un viltīgajā Nirburgringas trases ‘Ziemeļu cilpā’ jeb Nordšleifē. Akvaplanēšana radīja absolūtu haosu, izraisīja vairākas nekontrolētas avārijas, kā rezultātā cīņa par pozīcijām tika apturēta. Normālos apstākļos varētu cerēt uz sacīkšu atsākšanos pēc lietus pārstāšanās.

Diemžēl braucējiem nācās turpināt ilgo gaidīšanas procesu, jo virs trases parādījās spēcīga migla. Tā savilkās tik bieza, ka sacensības nevarēja atsākt līdz pat nākamajam rītam. Sacensības kopumā bija apturētas uz 14 stundām. Līdz ar to diennakts laikā uzvarētāju ekipāža “Manthey Racing” (Mattero Kairoli / Maikls Kristensens / Kevins Estre) veica tikai 59 apļus, kas ir Nirburgringas 24 stundu sacensību visu laiku antirekords.

Interesanti, ka arī pērn šī brauciena laikā iestājās migla, taču tad sacīkstes tika apturētas ‘tikai’ uz nepilnām 10 stundām. Līdz ar to pēdējos divos gados kopā braucēji veica mazāku distanci kā vienā pašā 2019. gada 24h braucienā.