Lai gan Baku ielās Serhio Peress izcīnīja tikai savu otro uzvaru karjerā, viņš kļuva par pirmo F1 braucēju, kurš V6 hibrīddzinēju ērā triumfējis ar divām dažādām komandām, pērn to paveicot ar “Racing Point”, bet šogad ar “Red Bull”.

Lai gan Peress startēja tikai no sestās pozīcijas, viņam izdevās izvairīties no ķibelēm, apsteigt konkurentus un finišēt pirmajā vietā. Tas nozīmē, ka piecu posmu laikā Baku ielās uzvarējuši pieci dažādi braucēji, taču Serhio Peress un Sebastians Fetels ir vienīgie, kuriem te uz pjedestāla izdevies tikt 3 reizes.

Uz goda pjedestāla ar Peresu kopā kāpa Sebastians Fetels un Pjērs Gazlī. Zīmīgi, ka Peress ir savulaik startējis Fetela pārstāvētajā komandā (kad tā vēl saucās “Force India” un “Racing Point”), Gazlī ir startējis Peresa pārstāvētajā komandā, bet Fetels ir braucis gan Peresa pārstāvētajā “Red Bull”, gan Gazlī pārstāvētajā “AlphaTauri” (tolaik “Toro Rosso”).

Lai gan Silverstonā bāzētā komanda savu nosaukumu un īpašniekus mainījusi diezgan bieži, šī bija pirmā reize, kad uz Formula 1 pjedestāla kāpj “Aston Martin” pārstāvis. Sebastianam Fetelam savā sestajā startā zaļi krāsotajā formulā izdevās sasniegt to, kas 1959. un 1960. gadā nesanāca Rojam Salvadori, Karolam Šelbijam un Morisam Trintinjanam.

Lielisks panākums arī “AlphaTauri” komandai – kvalifikācijā Pjērs Gazlī atkārtoja personisko rekordu ar ceturto starta pozīciju, bet Juki Cunoda pirmoreiz karjerā iekļuva Q3. Tikmēr sacīkstēs Cunoda finišēja rekordaugstā septītajā vietā, kamēr Gazlī trešo reizi karjerā kāpa uz pjedestāla.

Zīmīgi, ka katru reizi, kad francūzis iekļūst labāko trijniekā, Luiss Hamiltons pieļauj nopietnu kļūdu – 2019. gadā Brazīlijā izraisot sadursmi ar Aleksu Albonu, 2020. gadā Itālijā dodoties boksos, kad tie bija slēgti, bet aizvadītajā nedēļā Azerbaidžānā nenobremzējot pirmajā pagriezienā restartā.

Grafiks: FIA

Redzēt Hamiltonu paliekam bez punktiem ir pamatīgs retums. Pirms Azerbaidžānas Grand Prix pēdējo 89 sacensību laikā viņš guva punktus 87 reizes, izstājās vienu reizi, kā arī izlaida vienu posmu Covid-19 vīrusa dēļ. Pēdējā reize, kad Hamiltons finišēja, bet nesaņēma punktus meklējama tālajā 2013. gada Spānijas Grand Prix. Luiss gan finišēja 11. vietā 2019. gada Vācijas Grand Prix, taču pēc sacīkstēm “Alfa Romeo” braucējiem piešķirtie sodi ļāva viņam pakāpties līdz devītajai vietai.

Tā kā neveiksmīga nedēļas nogale izvērtās arī Hamiltona komandas biedram Valteri Botasam, tad šī bija tikai trešā reize V6 Turbo ērā (kopš 2014. gada), kad “Mercedes” komanda neizcīna punktus. 2016. gada Spānijas Grand Prix Hamiltons un Rosbergs sadūrās jau pirmajā aplī, bet 2018. gada Austrijas Grand Prix Hamiltons un Botass izstājās tehnisku problēmu dēļ.

Grafiks: Pirelli

Kvalifikācijā pārsteidzošu pole position jau devīto reizi karjerā sasniedza Šarls Leklērs. Sacīkstēs gan viņam nācās samierināties ar ceturto vietu. Tas nozīmē, ka Leklērs jau piekto reizi pēc kārtas savu pole position nespēj pārvērst uzvarā, turklāt pēdējās 3 reizes (Azerbaidžānā, Monako un 2019. gadā Meksikā) viņš pat nav ticis uz pjedestāla.

Zīmīgi, ka pēdējā reize, kad abi “Mercedes” braucēji palika ārpus Top 7, bija pērn Sakiras Grand Prix izcīņa. Arī toreiz uzvarēja Serhio Peress, otrajā vietā finišēja braucējs, kurš startēja no 11. pozīcijas, uz pjedestāla kāpa francūzis, bet Verstapens piedzīvoja avāriju.

Grafiks: FIA

Makss Verstapens sasniedza sacīkšu ātrāko apli, taču nesaņēma papildus punktu, jo tas pienākas tikai gadījumos, ja ātrākā apļa ieguvējs finišē labāko desmitniekā. Kopš 2019. gada, kad spēkā stājās pašreizējā punktu skaitīšanas sistēma, šis bija trešais gadījums, kad punkts par ātrāko apli netiek piešķirts (2019. gadā Singapūrā Magnusens finišēja 17. vietā, bet 2019. gadā Brazīlijā Botass izstājās). Piecos piegājienos Baku trasē Makss Verstapens vēl nekad nav kāpis uz pjedestāla.

Lai gan pjedestāla pārstāvju vidējais vecums pārsniedza 30 gadu slieksni, arī tālākajās pozīcijās veterāni demonstrēja lielisku sniegumu – Fernando Alonso finišēja sestajā vietā, kas ir viņa labākais rezultāts kopš atgriešanās F1 čempionātā, bet Kimi Raikonens ar 10. vietu izcīnīja savu pirmo punktu šosezon.