Edijs Ošs, Foto: Eesti Rallikross
Edijs Ošs, Foto: Eesti Rallikross

Aizvadītajā nedēļas nogalē Igaunijā, Laitse RallyPark trasē, tika atklāta vietējā rallijkrosa čempionāta sezona. Veiksmīgi dalību tajā ņēma arī vairāki Latvijas autosportisti, tostarp Edijam Ošam un Kristapam Gruntem izcīnot arī uzvaras savās klasēs.

Supercar klasē Edijam Ošam šīs bija pirmās sacensības ar pirms šīs sezonas iegādāto “Škoda Fabia” Supercar klases automašīnu. No trīs kvalifikācijas braucieniem, divos Ošam izdevās uzrādīt labāko rezultātu, bet vienā braucienā finišs otrajā pozīcijā. Arī fināla braucienu Ošs aizvadīja ļoti pārliecinoši, sezonu iesākot ar uzvaru Igaunijas rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā. Aiz Oša Supercar klasē finišēja Maiko Tamms, bet trešais palika Seido Nomkula.

TouringCar klasē startējošais Kristaps Grunte kvalifikācijas braucienos divas reizes uzrādīja trešo labāko rezultātu, bet vienu reizi ierindojās otrajā vietā. Izšķirošajos braucienos Gruntem veicās labāk – jau pusfinālā izdevās izcīnīt uzvaru, bet pēcāk, startējot no pirmās rindas, izdevās aizcīnīties arī līdz uzvarai, pārspējot igauņus Steinu Karu un Sīmu Sundemā.

“F1LV

Aizraujošākā klase visas dienas garumā bija Crosskart Xtreme, kur ar ņiprajiem kroskartiem kopā uz starta stājās 37 dalībnieki, to skaitā Ingus Beļakovs un Jānis Baumanis. Jau no pirmā brauciena ļoti labu ātrumu parādīt spēja tieši Beļakovs, kurš jau pirmajā kvalifikācijas kārtā ierindojās 10. vietā. Nākamais brauciens Ingum vēl labāks – trešā pozīcija otrās kvalifikācijas kopējā vērtējumā. Pēdējā kvalifikācijas braucienā Beļakovs pieļāva nelielu kļūdu, paliekot 18. vietā.

Beļakovs testos Biķernieku trasē
Beļakovs testos Biķernieku trasē

Trīs kvalifikāciju kopvērtējumā Beļakovs ierindojās desmitajā pozīcijā, kas deva pirmo starta rindu B finālā. Lai arī finālā Beļakovam padevās labs starts, pirmajā līkumā konkurents no Somijas nedaudz pastūma latvieša kroskartu, kā rezultātā sagriešanās un finišs brauciena sestajā vietā. Savukārt kopējā ieskaitē sacensībās 13. vieta.

Jānis Baumanis kvalifikācijas braucienus uzrādīja viduvējus rezultātus, sasniedzot attiecīgi 22., 24., un 14. vietu, kas pēc kvalifikācijām deva 20. pozīciju. C fināla braucienā Baumanis guva trešo vietu, Igaunijas čempionāta pirmajā posmā paliekot 19. vietā.