“Pirelli” ir pabeiguši izmeklēšanu pēc divu riepu pārplīšanas Azerbaidžānas GP laikā un atzinuši, ka tie saistīti ar veidu, kādā komandas ir izmantojušas riepas sacīkstes laikā.

Lanss Strols no “Aston Martin” komandas un Makss Verstapens no “Red Bull” komandas bija spiesti iztāties no sacīkstes aizmugurējo kreiso riepu pārplīšanas dēļ un sākotnējās aizdomas norādīja uz atlūzām, kas varētu radīt iegriezumus riepas virsmā. Šo teoriju pastiprināja arī fakts, ka citu pilotu riepām tika konstatēti iegriezumi un nelieli mehāniski bojājumi.

Šodien “Pirelli” kompānija nākusi klajā ar savas izmeklēšanas rezultātiem. Preses relīzē kompānija skaidro, ka abu riepu pārplīšana notikusi pa riepas iekšējās sānu sienas aploci un tos nav radījuši mehāniski bojājumi. Šādus bojājumus riepai var radīt, lietojot to pēc neatbilstošiem parametriem, kas visdrīzāk saistīti ar riepas spiedienu vai temperatūru. Papildus testētas arī citu pilotu riepas, kas veikušas līdzīgu vai pat lielāku skaitu apļus sacīkstē un nav plīsušas.

“Pirelli” atzīst, ka riepām nav bijuši ražošanas brāķi un nav arī konstatēts riepas “nogurums” nolietojuma dēļ, kas ietekmētu tās izturību sānu sienu reģionā.

Šobrīd komandām ir jāatskaitās par riepu spiedieniem brīdī, kad tās tiek montētas uz mašīnas, taču spiediens netiek kontrolēts sacīkšu laikā un vienības dažādiem līdzekļiem, visbiežām izmantojot temperatūras izmaiņas, cenšas pazemināt riepu spiedienu, lai iegūtu lielāku saķeri un labākaus apļa laikus.