Estebans Okons paliek Alpine F1 komandā vēl vismaz uz trim gadiem – šodien paziņoja franču vienība, kas šajā nedēļas nogalē Pola Rikāra trasē aizvadīs savu māju posmu.

Okons paliek Alpine un ir pagarinājis līgumu vēl uz trim gadiem – līdz 2024.gada izskaņai, lai gan nevar aizmirst, ka viņš joprojām ir “Mercedes” junioru programmas biedrs. Francūzis pievienojās Alpine komandai pirms 2020.gada sezonas un pirmajā gadā bija Daniela Rikardo komandas biedrs, bet šogad viņam blakus startē divkārtējais F1 čempions Fernando Alonso.

Vēl iepriekš Okons bija Alpine priekšteča Renault komandas junioru programmas biedrs, tomēr vienības pārbūves un restrukturizācijas laikā franču kompānija nespēja atbalstīt Okona startus un viņa talantu pamanīja Mercedes, piesaistot savai jaunioru programmai. Var teikt, ka šobrīd Okons atrodas īrē no Mercedes, lai gan Alpine jau iepriekš ir izteikušies, ka vēlētos pilnvērtīgi piesaistīt francūzi savā vienībā.

Estebans Okons Formulā 1 debitēja 2016.gada sezonas vidū, kad pārstāvēja mazo Manor komandu, bet 2017.gadā pārcēlās uz Force India vienību, kur bija Serhio Peresa komandas biedrs. Kopā Okons ir aizvadījis 73 Grand Prix posmus un izcīnījis 210 punktus, gūtot vienu goda pjedestālu – 2020.gada Sakiras GP izcīņā.

Estebans Okons: “Esmu sajūsmā palikt Alpine komandā, ar kuru kopā mēs turpinām progresēt. Esmu drošs, ka sasniegsim nospraustos mērķus un pagājušā gada pjedestāls man ir liels motivators turpināt cītīgi strādāt.”