Pārliecinoši kontrolējot notikumu gaitu no starta līdz finišam, pie uzvaras “Red Bull” trasē Austrijā notiekošajā Štīrijas Grand Prix šodien tika Makss Verstapens, kamēr viņa galvenais sāncensis cīņā par titulu Luiss Hamiltons palika otrais.

Sacīkšu startā vadošie pieci braucēji saglabāja kvalifikācijā izcīnītās pozīcijas – Verstapens izbrauca pirmo apli kā līderis, viņam sekoja Hamiltons, Noriss, Peress un Botass.

Tālāk aizmugurē cīņā par sesto vietu Šarls Leklērs ar priekšējo antispārnu aizskāra Pjēra Gazlī “AlphaTauri” mašīnas aizmugurējo riteni. Kontakta rezultātā Gazlī mašīnas riepa izlaida gaisu. Konkurenti strauji metās garām Gazlī, tomēr viņš tika iespiests trešajā līkumā un sadūrās ar Antonio Džiovinaci, kura mašīna sagriezās. Arī Leklēra antispārns tika sabojāts. Pirmā apļa beigās Leklērs un tālāk aizmugurē esošais Latifi devās pitstopā, bet Gazlī izstājās boksos.

Šī drāma ļāva uz sesto vietu pakāpties “Aston Martin” braucējam Lensam Strolam, bet savas pozīcijas desmitniekā nostiprināja arī Alonso, Rasels, Rikjardo un Cunoda.

“McLaren” komandai nākamie apļi bija ļoti neveiksmīgi. Mašīnas problēmas lika Rikjardo atkrist uz 13. vietu. Tikmēr viņa komandas biedrs Noriss pēc deviņiem apļiem trešajā vietā piekāpās Peresam, bet apli vēlāk arī Botasam cīņā par 4. vietu.

Boksu apmeklējuma laikā galvenie zaudētāji bija Serhio Peress un Džordžs Rasels. “Red Bull” komanda aizkavējās ar aizmugurējā riteņa noskrūvēšanu. Tas ļāva uz ceturto pozīciju pakāpties Valteri Botasam. Tikmēr “Williams” boksos bija vērojama panika ap labā sāna gaisa savācēju. Raselam nācās veikt vēl vienu pitstopu apli vēlāk un sapnis par punktiem bija galā pēc lieliska pirmā nogriežņa, kas tika pavadīts 8. vietā. Pēc vairākiem apļiem peletona beigās Rasels devās boksos, lai izstatos no sacīkstēm.

Sācis sacīkstes ar nelietotām riepām no 12. pozīcijas, Karloss Saincs veica ļoti garu pirmo sacīkšu nogriezni. Trasē Saincs atgriezās 7. vietā starp Strolu un Alonso, tomēr ļoti ātri noķēra Strolu un iespraucās labāko sešiniekā. Arī otram “Ferrari” braucējam Šarlam Leklēram izdevās lieliska sacīkšu otrā puse un pirmajā aplī izlietais tika daļēji sasmelts. 10 apļus pirms finiša Leklērs pēc vairākiem apdzīšanas manevriem nonāca 7. vietā.

Sacīkšu otrajā pusē vadošie braucēji bija samērā izretojušies, tādēļ “Red Bull” nolēma iesaukt Peresu otrajā pitstopā, lai ar svaigām riepām pēdējos apļos ķertu rokā Botasu. Finišā abus šķīra tikai pussekunde, taču Botass saglabāja trešo vietu.

Punktu par ātrāko apli izcīnīja Luiss Hamiltons. Verstapens bija pārlieicnoši palielinājis savu pārsvaru, tādēļ Hamiltons pašās sacīkšu beigās tika pie jauna riepu komplekta.

Jau nākamnedēļ cīņas šai trasē sāksies no nulles. Vienīgā atšķirība – tas sauksies Austrijas Grand Prix, nevis Štīrijas Grand Prix.