“Yamaha” oficiāli apstiprinājuši, ka šīs sezonas izskaņā MotoGP rūpnīcas komandu pametīs Maveriks Vinjaless. Spāņu sportista kontrakts paredzēja sadarbību arī 2022. gadā, tomēr nolemts līgumsaistībām punktu likt priekšlaicīgi.

Pēc vairākām spožām sezonām ar mazāk jaudīgiem motocikliem Vinjaless ienāca MotoGP 2015. gadā ar “Suzuki”. Jau savā otrajā sezonā Vinjaless izcīnīja pirmo uzvaru un sasniedza vairākus spožus rezultātus. “Yamaha” noskatīja jauno talantu un noslēdza ar viņu līgumu. 2017. gadā Vinjaless uzvarēja savus pirmos divus startus jaunajā komandā Katarā un Argentīnā, tomēr sezonas griezumā palika 3. vietā. Viņam izdevās pieveikt titulēto komandas biedru Valentino Rosi, kura karjera bija sākusi lejupslīdi. Līdz galam īstenot savu potenciālu Vinjalesam neizdevās – karjeras laikā izcīnītas 9 uzvaras, taču viņš nekad nav bijis čempions vai vicečempions. Šosezon “Yamaha” spožākās zvaigznes lomu ieņēmis viņa jaunais komandas biedrs Fabio Kvartararo.

Pagājušajā nedēļā parādījās baumas, ka Vinjalesa un “Yamaha” ceļi šķirsies, jo spāņu motociklists vēlas pievienoties “Aprilia” rūpnīcas komandai. Pats Vinjaless šādu scenāriju noraidīja, taču atzina, ka tiek izskatīta iespēja priekšlaicīgi izbeigt sadarbību ar “Yamaha”, kas pēdējā laikā kļuvusi ļoti saspīlēta.

Šobrīd vēl nav zināms, kurš ieņems Vinjalesa vietu 2022. gadā, taču visloģiskāk būtu raudzīties satelītvienības “Petronas Yamaha SRT” virzienā. Rosi vājais sniegums, visticamāk, jau šīs sezonas izskaņā novedīs pie karjeras noslēguma, kamēr otram braucējam Franko Morbidelli ir līgums uz 2022. gadu. Visticamāk, tajā ir atrunāts scenārijs par iespējamo pievienošanos rūpnīcas komandai, ja tāda izdevība rodas. Pērn Morbidelli kļuva par vicečempionu, bet šīs sezonas pirmajos 8 posmos viņam izdevās kāpt uz pjedestāla tikai Heresā. Pēdējo posmu Asenā Morbidelli izlaida ceļgala operācijas dēļ.

Maveriks Vinjaless šosezon uzvarēja pašā pirmajā posmā Katarā, taču turpinājumā sekoja virkne ļoti blāvu rezultātu pirms pagājušajā svētdienā Nīderlandē izcīnītās otrās vietas. Vinjaless šosezon izcīnījis 95 punktus un kopvērtējumā atrodas 6. vietā, kamēr viņa komandas biedrs Kvartararo ar 156 punktiem ir sezonas līderis.