Formula 1 vadītājs Ross Brauns ir paziņojis, ka kvalifikācijas sprinta sacīkstes uzvarētājs saņems savu atzinību ari vēstures anālēs un statistiķu tabulās, jo viņam tiks piešķirts pole position uzvarētāja gods.

Iepriekš tika baumots, ka piektdienas kvalifikācijas uzvarētājm tiks pole position ieguvēja gods, tomēr Brauns apstiprināja, ka šis gods pienāksies sestdienas sprinta sacīkstes uzvarētajam.

Pirmā sprinta sacīkste notiks Silverstonas posma laikā Lielbritānijas GP un otrā Moncā Itālijas GP laikā, kamēr trešās norises posms vēl nav apstiprināts. Izmainītajā F1 kalendārā pēc Itālijas GP vēl paliek 9 posmi, no kuriem izvēlēties atbilstošu sprinta sacīkstei.

“F1LV

Līdz ar to tiek atbildēts arī jautājums vai sestdienas sprinta sacīkstes uzvarētājs varēs ieskaitīt šo uzvaru pie pārējiem Grand prix panākumiem. Kā izteicās Brauns, tad Formula 1 nevēlas “kanibalizēt” galveno Grand Prix sacīksti un mazināt tās vērtību – vienīgais uzvarētājs sacīkstē tiks joprojām noteikts svētdienā, bet kvalifikācijas sprinta sacīkstes uzvarētājs tiks apbalvots ar pole position godu, savukārt piektdienas kvalifikācijas būs joprojām treniņš tikai ar laika kontroli.

Līdz ar to arī sestdienas sprinta sacīkste nebeigsies ar uzvarētāja ceremoniju, nesāksies ar pilotu parādi un būs īsāka pirms starta procedura, lai operatīvi aizvadītātu sacīksti, lai gan piloti pirms starta tiks intervēti.

F1 ir apņēmušies sīkāk izskaidrot publikai procedūru un notikumu gaitu nedēļās pirms Lielbritānijas GP, kad Formula 1 oficiālos sociālos medijos būs uzskatāma informācija un grafiku par gaidāmo kārtību.