Makss Verstapens no Austrijas varēja aizbraukt ar paceltu galvu. Pirmoreiz karjerā viņam izdevās sasniegt ‘Grand Slam’ – uzvara no pole position ar ātrāko apli, atrodoties vadībā visu sacīkšu distanci. Verstapens kļuva par 25. braucēju, kuras tas izdevies.

“F1LV

Šī bija 15. uzvara Verstapena karjerā, atkārtojot Džensona Batona sasniegumu. Verstapenam tagad ir par vienu uzvaru vairāk kā bijušajiem čempioniem Greiemam Hilam, Džekam Brebemam un Emersonam Fitipaldi. Nākamā uzvara ļaus Verstapenam atkārtot Stirlinga Mosa rekordu ar visvairāk uzvarām bez titula, taču pēc šāda sezonas sākuma ticams, ka Moss atgūs savu rekordu.

Grafiks: Pirelli

Verstapens ne tikai atkārtoja Batona sasniegumu uzvaru skaitā, bet arī pēc izcīnītajiem goda pjedestāliem. Verstapens kļuva par 17. braucēju F1 vēsturē, kurš Top 3 iekļuvis 50 reizes.

Makss Verstapens kļuva par pirmo braucēju, kurš vienas F1 sezonas laikā divreiz uzvarējis vienā trasē. Līdz Covid-19 pandēmijai katrai trasei bija tiesības gada laikā rīkot tikai vienu Grand Prix izcīņu, taču pērn tika pieņemts lēmums “Red Bull” trasē, Silverstonā un Sakirā rīkot divas sacīkstes. Katrā no šīm trasēm abos posmos bija divi dažādi uzvarētāji. Šogad nevienai citai trasei nav paredzēts rīkot divas sacīkstes.

Grafiks: DHL Motorsports

Pēc uzvaras Francijā un atrašanās vadībā no starta līdz finišam Štīrijas un Austrijas posmos, Verstapens ir pavadījis 144 secīgus apļus kā līderis. Līdz rekordam gan vēl tāls ceļš ejams. 1952. gadā Alberto Askari nonāca Beļģijas GP vadībā 2. aplī, Francijā, Lielbritānijā, Vācijā un Nīderlandē atradās 1. vietā no starta līdz finišam, kopumā pavadot 305 apļus pēc kārtas kā līderis.

Nelielas svinības “Red Bull” mājas posmā bija arī otram komandas braucējam Serhio Peresam, kurš aizvadīja savu 200. startu F1 čempionātā. Izbraukšana ārpus trases un vēlāk nopelnīti divi sodi gan nebija labākais veids, kā atzīmēt šo sasniegumu.

Sacīkšu 23. apli Peress veica 1 minūtē 09,996 sekundēs. Nākamo apli un aiznākamo apli viņš veica līdz sekundes tūkstošdaļai identisku. “Red Bull” braucējs pamanījās nobraukt trasi identiskā ātrumā 3 apļus pēc kārtas. Valteri Botasam tas pats izdevās 2016. gadā Meksikā.

Grafiks: Pirelli

Lieliska nedēļas nogale padevās Lando Norisam. Otrā vieta kvalifikācijā ļāva “McLaren” pirmoreiz kopš 2012. gada Brazīlijas GP startēt no pirmās rindas. Sacīkstēs Noriss atkārtoja personīgo rekordu, finišējot 3. vietā. Zīmīgi, ka savu karjeras pirmo pjedestālu viņš izcīnīja šai pašā trasē pērn.

Pirmoreiz kopš 2018. gada Itālijas Grand Prix “Williams” komandai izdevās aizcīnīties līdz Q3. Pie sava pirmā punkta ar “Williams” Džordžam Raselam gan neizdevās tikt, jo pēdējos apļos cīņā par 10. vietu viņu apdzina Fernando Alonso.

Grafiks: FIA