Silverstonas trasē iesākusies Lielbrītānijas Grand Prix izcīņa ar ‘eksperimentālo’ formātu. Pirmajos treniņbraucienos, kuri šoreiz bija vienīgie pirms kvalifikācijas, pārliecinoši ātrāko laiku uzrādīja “Red Bull” komandas braucējs Makss Verstapens.

Kā jau ziņots, šajā nedēļas nogalē Formula 1 čempionāts eksperimentē ar sacīkšu nedēļas nogales formātu – piektdienā tiek aizvadīti pirmie treniņbraucieni, pēc kuriem 20.00 pēc Latvijas laika sekos kvalifikācija. Savukārt sestdienā tiks aizvadīts vēl viens treniņš un 17 apļus gara sprinta sacīkste, pēc kuras rezultātiem tiks noteikts starta saraksts īstajai sacīkstei svētdienā.

Pirmajos treniņbraucienos Verstapens par 0,779 sekundēm pārspēja britu Lando Norisu, bet vien 0,001 sekundi tālāk aizmugurē bija Norisa tautietis un septiņkārtējais pasaules čempions Luiss Hamiltons. Ceturtajā vietā palika Šarls Leklērs, piektais bija Valteri Botass, savukārt pirmo sešinieku noslēdza Karloss Saincs. Jāpiemin, ka braucēji no otrās līdz sestajai vietai gandrīz iekļāvās vienas sekundes desmitdaļas ietvaros.

“F1LV

Lielbritānijas GP – 1. treniņš