Lai gan Lielbritānijas GP treniņos satriecošu ātrumu demonstrēja Makss Verstapens, pie uzvaras kvalifikācijā vietējai publikai par prieku tika mājinieks Luiss Hamiltons ar “Mercedes” formulu.

Tā kā temperatūra vakarā kritās un braucēji bija pavadījuši trasē daudz mazāk laika kā parasti, saķere uz asfalta strauji uzlabojās, līdz ar to visi braucēji veica divus vai pat trīs ieskaites apļus, lai nodrošinātu vietu labāko 15 braucēju vidū. Latifi, Šūmahera un Mazepina palikšana pēdējās vietās diez vai kādu pamatīgi pārsteidza. Q1 cīņa beidzās arī Kimi Raikonenam (16. vieta) un Juki Cunodam (17. vieta). Raikonens bija ievērojami lēnāks par komandas biedru Antonio Džiovinaci, kurš demonstrēja Top 10 cienīgu ātrumu. Labāko rezultātu Q1 sasniedza “Red Bull” braucējs Makss Verstapens, taču jāuzslavē arī Estebans Okons, kurš ar jauno šasiju Lielbritānijas GP kvalifikācijā izskatījās ievērojami ātrāks kā iepriekšējos posmos.

Otrajā kvalifikācijas kārtā Okons un Džiovinaci gan neko vairāk nespēja parādīt un sprinta braucienu uzsāks no septītās starta rindas. Abiem izdevās pieveikt vienīgi Lensu Strolu. Ārpus labāko desmitnieka palika arī Fernando Alonso (11. vieta) un Pjērs Gazlī (12. vieta). “AlphaTauri” šonedēļ neizskatās tik spēcīgi kā iepriekšējos posmos. Fantastisku apli pašā sesijas izskaņā veica “Williams” braucējs Džordžs Rasels. Ar septīto labāko rezultātu viņš iekļuva labāko desmitniekā. Hamiltons šoreiz bija ievērojami ātrāks un pieveica Maksu Verstapenu. Tikmēr vēl viens mājinieks Lando Noriss nespēja pieveikt komandas biedru Rikjardo un Q3 iekļuva ar tikai 10. labāko rezultātu.

“F1LV

Pirmais mēģinājums trešajā kārtā lika uzgavilērt vietējam skatītāju pūlim, jo Luiss Hamiltons savu apli veica ātrāk par Verstapenu. Viņu komandas biedri Botass un Peress iekārtojās trešajā un ceturtajā vietā, bet “McLaren” braucēji pieveica savus principiālos sāncenšus no “Ferrari”. Džordžs Rasels ar savu pēdējo mīksto riepu komplektu iekārtojās starp abu gigantisko komandu braucējiem 7. vietā.

Hamiltons pēdējā mēģinājumā gāja uz vēl labāku rezultātu līdz sānslīde pēdējā pagriezienā liedza uzlabot rezultātu. Tas gan nemainīja vietu izkārtojumu Lielbritānijas GP sprinta braucienam, jo Makss Verstapens zaudēja Hamiltonam par mazāk kā sekundes desmitdaļu. Šarls Leklērs pakāpās uz 4. vietu, kamēr Serhio Peresa apļa laiks tika dzēsts trases robežu neievērošanas dēļ. Viņš sestdien startēs aiz Botasa un Leklēra. “McLaren” braucēju duelī Noriss tomēr guva virsroku pār Rikjardo, bet Rasels saglabāja vietu priekšā Saincam un Fetelam.

Lielbritānijas GP nedēļas nogale turpināsies sestdien ar vēl vienu treniņu sesiju un sprinta braucienu, kurā noskaidros starta kārtību svētdienas sacīkstēm.