Ralljikrosa braucējs Ingus Beļakovs pēc vairākām izlaistām sezonām šogad ir atgriezies uz pilnu sezonu Xtreme kroskartu klasē.

Sezonu ar jauno spēkratu Beļakovs uzsāka Igaunijas čempionāta 1. posmā jūnija vidū. Igaunijā 37 dalībnieku konkurencē, neraugoties uz sadursmi B finālbraucienā, izdevās aizcīnīties līdz 13. vietai. Turklāt Beļakovs uzrādīja vienu no ātrākajiem apļa laikiem visā nedēļas nogalē.

Ingus Beļakovs, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Ingus Beļakovs, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV

Arī nākamajās sacensībās – Latvijas rallijkrosa un NEZ Baltijas rallijkrosa čempionātu pirmajā posmā Biķerniekos, Rīgā, Beļakovs spēja abās dienās aizcīnīties līdz finālbraucienam. Pirmajā dienā ar neveiksmīgu džokera taktiku Ingus palika 4. pozīcijā, palaižot priekšā Igaunijas sportistu. Savukārt otrajā dienā, kopā ar Reini Nitišu startējot no pirmās rindas un gandrīz visu braucienu atrodoties pjedestāla pozīcijā, pēdējā aplī tika piedzīvota izstāšanās dēļ tehniskām problēmām.

Savukārt šajā un iepriekšējā nedēļas nogalē norisinās NEZ kroskartu čempionāta posmi. Pagājušajā nedēļā Somijas trasē Oulu pilsētas apkaimē Ingum sacensībās izdevās iekļūt A finālā, kurā palika 8. pozīcijā.

Runājot par sezonas iesākumu ar jauno un ļoti jaudīgo Xtreme kroskartu Ingus Beļakovs stāsta: “Šīs sezonas sākums ir izvērties labāk kā es biju cerējis, ņemot vērā, ka nebiju labu laiku pats braucis. Jau no pirmajām sacensībām gan pēc laikiem, gan vietām sajutu to, ka pjedestāls ir pavisam tuvu, bet nedaudz nav bijusi tā sportiskā veiksme un mazliet ir pietrūcis.”

Ingus Beļakovs NEZ posmā Somijā
Ingus Beļakovs NEZ posmā Somijā

Ingus arī neslēpj savu mērķi šīs nedēļas nogales NEZ kroskartu čempionāta otrajam posmam: “NEZ čempionātā pilnīgi noteikti redzam, ka par trijnieku ir iespējams pacīnīties. Somijā finālā nedaudz sakļūdījos pats, bet Zviedrijā pilnīgi noteikti mērķis ir cīnīties par Top3.”

Arī atlikušajā sezonas otrajā pusē Beļakovs vairāk koncentrēsies uz startiem ārpus Latvijas, jo tajos ir lielāka konkurence un sportiskās intrigas, tomēr malā netiks atstāts arī Latvijas rallijkrosa čempionāts: “Atlikušajā sezonā noteikti lielākais uzsvars būs uz Igaunijas čempionātu, jo tur ir ļoti liels dalībnieku skaits un stipra konkurence. Protams, ja nekas nepārklāsies, tad startēšu arī Latvijas čempionātā un pēc tam arī oktobrī plāns noslēgt NEZ kroskartu čempionāta sezonu.”

Ingus Beļakovs, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Ingus Beļakovs, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV