Ar Katalonijas RX sacīkstēm uzsākusies jaunā FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezona. Neraugoties uz Johana Kristofersona pārsvaru visas nedēļas nogales garumā, pie savas otrās uzvaras World RX čempionātā tika Kevins Hansens, aiz sevis atstājot brāli Timiju un Kristofersonu.

Kā jau vēstījām, šī rallijkrosa sezona atnākusi ar vairākām nozīmīgām un ne tik nozīmīgām izmaiņām. Arī braucēju sastāvs, diemžēl, kļuvis nedaudz vājāks, tomēr brīdī, kad sešas 600 zirgspēku mašīnas nostājas startā, intriga un cīņa par uzvaru nav mazāka kā agrāk.

Jau pirmajā kvalifikācijas kārtā piektdienas pievakarē ātrāko laiku uzrādīja Johans Kristofersons, kurš brauciena laikā spēja trasē apdzīt Timiju Hansenu. Tomēr vēlāk izrādījās, ka viņa ‘datu ierakstīšanas iekārta’ neesot bijusi korekti pievienota, kā rezultātā sekoja rezultātu anulēšana. Tā rezultātā pirmās divas vietas ieguva abi brāļi Timijs un Kevins Hanseni, savukārt trešais ātrākais pilots bija ar “Seat Ibiza” auto braucošais DTM čempions Timo Šeiders.

Otrajā kvalifikācijā Kristofersons turpināja rādīt augstvērtīgu sniegumu, vēlreiz trasē tiekot garām Timijam Hansenam. Hansens Q2 uzrādīja otro laiku, pārspējot brāli Kevinu. Pēc pirmās dienas kopvērtējuma posma kopvērtējuma vadībā atradās Timijs un Kevins Hanseni, kuriem attiecīgi 95 un 87 punkti. Tikmēr aiz viņiem Šeiders (82 punkti) un Niklass Gronholms ar 78 punktiem.

Sestdiena World RX klasē iesākās ar trešo kvalifikācijas braucienu, un jau atkal nepārspējams bija zviedrs Kristofersons, arī trešajā piegājienā pārspējot ar “Peugeot” braucošos Timiju un Kevinus Hansenus. Ceturtajā kvalifikācijā vēl viens pārliecinošs brauciens trīskārtējam pasaules čempionam Kristofersonam un 2019. gada kopvērtējuma uzvarētājam Timijam Hansenam. Trešais šoreiz Šeiders, kamēr Kevinam Hansenam nepārāk veiksmīgs brauciens un 10. vieta.

Pēc četrām kvalifikācijas kārtām visvairāk punktus ieguvuši tieši abi brāļi Hanseni. Timijs Hansens no pirmās starta vietas uzsāks pirmo pusfinālu, bet Kevins no tās pašas vietas startēs otrajā. Šeiders un Gronholms nopelnījuši otro starta vietu pusfināliem, kamēr Kristofersons pēc kvalifikācijām palika 6. vietā, pusfinālu sākot no otrās starta rindas.

Pirmajā pusfinālā stabilu braucienu visa tā garumā aizvadīja Timijs Hansens, izcīnot vietu pirmajā starta rindā finālbraucienam. Aizmugurē sākotnēji bija interesanta cīņa starp Kristianu Zabo un Šeideru, tomēr pēc sadursmes abu starpā, Šeiders palika trases malā ar nolauztu riteni. Zabo izcīnīja otro pozīciju, bet kā pēdējais finālā iekļuva Šeidera komandas biedrs Renē Minnihs.

Otrajā pusfinālā startā un pirmajos līkumos bija vērojamas kārtīgas kontakta cīņas, kurās nepaveicās Gronholmam. Soma “Hyundai” automašīna palika trases apmalēs, bet priekšā cīņa turpinājās. Sešu apļu braucienā Kevinam Hansenam izdevās noturēties vadībā, bet Kristofersons līdz pēdējam aplim spēja noķert Hansenu un pat vairākkārtēji centās uzbrukt savam tautietim, kas beigās tomēr neizdevās. Savukārt trešajā vietā braucienu noslēdza Kevins Abrings, kurš šogad pirmo reizi startē pilnu rallijkrosa sezonu.

Finālā startā vadībā izvirzījās abi Hanseni, kamēr Kristofersons sekoja aizmugurē. Jau otrajā aplī Kristofersons izvēlējās doties džokerī, lai iegūtu brīvāku trasi. Tomēr jau apli vēlāk džokerī devās Timijs Hansens, kurš atgriezās priekšā vien sprīdi priekšā Kristofersonam, bet abi iesprūda aiz Zabo. Nākamajā aplī džokerī devās arī Kevins Hansens, kuram ar apli brīvā trasē pietika lai izvirzītos vadībā.

Turpinājumā reāli apdzīšanas mēģinājumi sekotājiem neizdevās, jaunākajam Hansenu brālim sezonu atklājot ar uzvaru. Timijs Hansens Katalonijas RX ieguva otro vietu, pārspējot savu sīvāko konkurentu Kristofersonu. Zabo finālā palika ceturtajā vietā, Minnihs piektais, bet Abrings finālbrauciena noslēdzošajā vietā.

Katalonijas RX fināls:

Detalizēti rezultāti