Formula 1 čempionātam nevajadzētu aktīvi iejaukties titula pretendentu Hamiltona un Verstapena cīņā, uzskata bijušais Red Bull pilots Marks Vēbers.

Austrālietis, gluži kā liela daļa līdzjutēju, ir sajūsmā par abu titula sāncenšu atklāto cīņu un aicina arī čempionātu kopumā nelikt sprunguļus riteņos šajā duelī, kas Silverstonā beidzās ar abu sadursmi.

“Viņu savstarpējā cīņa bija lieliska!” paziņoja Vēbers, kurš savulaik izcīnīja deviņas Grand Prix uzvaras. “Tas ir tieši tas, ko mēs visi gaidījām šos gadus. Silverstonas sacīkstes pirmais aplis bija labākais, ko esmu redzējis pēdējā laikā. Viņu cīņas spriedze pamazām pieauga un sākās ar mazākām epizodēm Imolā, Bahreinā un Barselonā. Mēs visi zinājām, ka tuvojas šāds duelis. Dodiet vēl!”

“Lielbritānijas GP bija neaizmirstams notikums Silverstonā,” turpināja austrālietis. “Tas bija labākais Grand Prix pēdējos pāris gados. 120 tūkstoši līdzjutēju sacīkšu dienā, divi varenākie F1 piloti pirmajā rindā un neaizmirstams pirmais aplis.”

Red Bull vēlas vēlreiz izskatīt avāriju Silverstonā

Tostarp Red Bull komanda ir iesniegusi prasību FIA, lai tiktu no jauna izskatīta Hamiltona un Verstapena sadursme Silverstonā. Tiesneši sacīkstes laikā lēma, ka Hamiltons bijis galvenais iniciators sadursmes izraisīšanā un sodīja viņu ar 10 sekužu sodu, tomēr Red Bull nav mierā ar sodu un ir to apstrīdējusi, pieprasot papildus lietas izskatīšanu. Vēl pirms Ungārijas GP pa trim pārstāvjiem no Red Bull un Mercedes tiksies ar FIA pārstāvjiem, lai vēlreiz izskatītu notikumus Copse līkumā.

Jāpiebilst, ka Red Bull lēmums nav pielīdzināms apelācijai un komanda ir tiesības sasaukt papildus tikšanos, ja tai ir pieejami jauni pierādījumi attiecībā uz konkrētiem notikumiem.