“Mercedes” braucēja Valteri Botasa nākotne Formula 1 čempionātā pagaidām ir neskaidra. Baumas par Džordža Rasela ienākšanu vienībā pastiprinājušās, tādēļ Valteri var palikt bez vietas vadošajās komandās. Toto Volfs paziņojis, ka izjūt pienākuma sajūtu parūpēties, lai Botass nonāktu labā komandā, ja “Mercedes” nolems nepagarināt līgumu. “Viņš ir bijis komandas biedrs visu laiku izcilākajam F1 braucējam. Šādās situācijās nav viegli mirdzēt, taču viņš ir fantastisks.” Kamēr Luiss Hamiltons cīnās par titulu, Botass šogad vēl nav izcīnījis uzvaras. “Ja nonāksim pie situācijas, kurā dosim izdevību kādam citam, tās nav tikai savstarpējās attiecības, bet arī pienākums, lai viņam būtu lieliska nākotne. Viņš to ir pelnījis,” turpina Volfs. Pastāv iespēja ka Valteri atgriezīsies “Williams” komandā, kur uzsāka savu F1 karjeru, tomēr pašlaik Botasa nākotne vēl ir miglā tīta.


Ceturtdien divkārtējais Formula 1 čempions Fernando Alonso svinēs savu 40. dzimšanas dienu. Ļoti reti braucēji startē tik augstā līmenī šādā vecumā, tomēr uz nedēļas nogalē gaidāmo Ungārijas posmu Alonso nebūs vienīgais 40-gadnieks, jo viņa senais cīņubiedrs Kimi Raikonens pēdējos gados kļuvusi par stabilu “Alfa Romeo” vērtību. Vaicāts par to, kas mainīsies nākamajā posmā, Fernando Alonso joko: “Būšu nosauļojies, noskuvies un izskatīšos ļoti jauns. Nē nu labi, tā būs normāla sacīkste, nekas nemainīsies, jo jūtos labi. Pēc gada sākumā piedzīvotā negadījuma, pirmajos posmos bija satraukums par atgriešanos. Biju noraizējies par savu žokli, kā arī plecu, jo to biju mazliet traumējis. Tagad gan esmu superlabā formā. Jūtos par 200% gatavs. Apēdīsim kādu kūku, bet citādi šī būs normāla nedēļas nogale. Jūtos kā 25 gadu vecumā. Lai ko teiktu pases dati, es tā nejūtos.”


Šogad vēlā rudenī Džedas pilsētā pirmoreiz F1 vēsturē notiks Saūda Arābijas Grand Prix. Visticamāk, jau nākamsezon šis posms pārcelsies uz pavasari un varētu kļūt par sezonas atklāšanas posmu. Pēdējās divas sezonas 1. posmam bija jānotiek Austrālijā, taču Covid-19 situācijas dēļ Melburnas posms abas reizes tika atcelts. No Tuvajos Austrumos notiekošajām sacīkstēm, Bahreinas GP tradicionāli risinās gada sākumā, tādēļ šie abi posmi varētu tikt rīkoti divas sečigas nedēļas nogales. 2022. gada provizoriskais kalendārs vēl nav publicēts, tomēr domājams, ka FIA ar to nesteigsies neskaidrās epidemioloģiskās situācijas dēļ.