2020. gadā F1 nosvinēja savu 70 gadu jubileju. Katrs nākamais Grand Prix ir augstākā līmeņa pasākums, kas piesaista tūkstošiem sporta līdzjutēju. Nav brīnums, ka autosacīkšu sporta notikumi izraisa interesi arī starp sporta likmju veicējiem. Daudz aizraujošāk sekot līdzi F1 sacīkstēm, kad vēl papildus ir iespēja uzvarēt kopā ar savu favorītu. Taču pirms sākt iedziļināties azartspēļu pasaulē, kas vispirms būtu jāņem vērā?

Izvēlieties likmes veidu

F1 notikumu likmes var iedalīt trīs plašākās grupās: sezonas, kvalifikāciju un sacīkšu. Ja ar pirmo grupu viss ir skaidrs, jo šeit prognoze tiek veikta uz čempionāta uzvarētāju, tad pēdējie divi iedalījumi prasa papildus skaidrojumus. Kvalifikācijas derības – parasti totalizatori piedāvā divu vadītāju salīdzinājumu, kur koeficients uz vienu ir augstāks, nekā viņa komandas biedram. Sacīkšu derības – šeit totalizatori piedāvā plašāku likmju spektru. Jūs varat derēt uz pilotu, kas galīgā ieskaitē būs pārāks par citiem, vai pat norādīt konkrētu izvietojumu tabulā, piemēram, no 1. – 3. vietai, vai no 1. līdz 10. vietai. Daudzas vietnes ietver sevī likmes arī par to, vai pilots vispār tiks iekļauts galīgā klasifikācijā, vai arī cik daudzi piloti beigu beigās finišēs konkrētā sacīkšu kārtā.

Šāds skaidrojums tomēr nesniedz atbildi uz to, kādu tad tomēr likmi veikt? Tā kā F1 ir ļoti neparedzams sporta veids, jo sacensību rezultātu ietekmē daudzi ārēji faktori, piemēram, laika apstākļi, pilotu un mehāniķu fiziskais un morālais stāvoklis, izvēlētā komandas taktika, piešķirtie sodi vai arī citi mainīgie apstākļi, tad arī beigu rezultātu izšķir tikai dažas sekundes. Tāpēc, daudzi pieredzējuši likmju veicēji uzskata, ka autosportā nav izdevīgi derēt uz maziem koeficientiem. Dodiet priekšroku opcijām, kur ieguvums ir vismaz x2.00.

Stratēģija

Tā kā sporta likmes ir azartspēles un azartspēles ir balstītas uz veiksmes faktoru, nav ieteicams sekot līdzi kaut kādai noteiktai likmju veikšanas stratēģijai. Taču visbiežāk spēlētāji izvēlas veikt likmi vai nu pirms kvalifikācijas, kad vēl nav zināms pilotu izkārtojums, vai arī uzreiz pēc, kad var apmēram analizēt un prognozēt iespējamo rezultātu. Ja pirmā opcija ir vairāk piemērota spēlētājiem, kam patīk veikt vienkāršākas likmes, tad otrajā versijā Jūs varat apzīmēt stiprāko pilotu pēc Jūsu domām.

Izvēlieties drošu un uzticamu totalizatoru

F1 likmes piedāvā gandrīz vai jebkurš tiešsaistes totalizators, kas sastopams interneta plašumos, taču ne katra vietne ir droša un uzticama. Galvenais pārliecināties, ka izvelētā vietne darbojās saskaņā ar izsniegto azartspēļu licenci, kas konkrētam uzņēmumam atļauj sniegt publiskus pakalpojumus Latvijā dzīvojošajiem spēlētājiem.

Latvijā šādu licenci izsniedz Izložu un Azartspēļu Uzraudzības Inspekcija. Totalizatoru saraksts ir liels, kas var nedaudz samulsināt Jūs kā iesācēju sporta likmju veikšanā, tāpēc izvērtējiet piedāvātās likmju līnijas un to koeficientus uz interesējošiem sporta notikumiem. Ja arī tas apgrūtina Jūsu izvēli, tad paļaujaties uz kazino un totalizatoru apskatu vietnēm, kas Jūsu vietā regulāri izskata jaunus un esošus totalizatorus, kā arī izvērtē vietnes pēc svarīgākiem faktoriem – drošība, uzticamība, klientu apkalpošanas centra pieejamība, maksājumu metožu daudzveidība, bonusu esamību, vienkārša vietnes navigācija un pakalpojumu klāsts.

Ja Jūs izlasījāt visu rakstu, tas, protams, nenozīmē, ka Jūs jau esiet eksperts F1 likmju veikšanas jomā, prakse noteikti vēl aizņems kādu laiku. Taču Jums ir visi nepieciešamie instrumenti un informācija, kas ļauj spert pirmos soļus jau šodien. No savas puses, mēs varam ieteikt nesteigties un kārtīgi apdomāt katru nākamo likmi, kā arī savu uzvarošo F1 likmju stratēģiju, kas būs balstīta uz Jūsu novērojumiem un pētījumiem. Līdz ko sagatavošanas process ir garām, sāciet aktivitāti ar zemākām likmēm. Atcerieties – lēnāk brauksi, tālāk tiksi. Ilgtermiņā Jums ir lieliskas izredzes atspēlēties un kļūt par profesionālu F1 sacīkšu likmju veicēju.

Neskatoties uz iespējamiem pozitīviem rezultātiem, atgādināsim, ka sporta likmju veikšana ir azartspēļu veids, tas bieži var negatīvi ietekmēt cilvēkus, kas uztver to kā finasiālā stāvokļa uzlabošanas līdzekli, nevis kā izklaidi jeb pakalpojumu, par kuru mēs maksājam savu cenu. Laimests ir tikai veiksmes faktors, tāpēc, lai Jums veicas!