Šodien Ungārijā Džordžs Rasels testē Mercedes formulu, lai pārbaudītu 18 collu riepas, tikmēr “Honda” vēl pētīs vai ‘norakstīt’ Verstapena un Peresa jaudas agregātus. Piloti par T-kreklu demonstrēšanu himnas laikā saņem sodus.

Rasels testē Mercedes

Džordžs Rasels šodien Hungaroringa trasē aizvada “Pirelli” 18 collu riepu testus, kas ir daļa no riepu ražotāja gatavošanās procesa jaunai tehniskai ērai. Ņemot vērā pilotu tirgus spekulācijas, Rasela parādīšanās “Mercedes” komandas kokpitā notiek ļoti piemērotā mirklī. Vācu komanda paziņoja, ka lēmumu par Luisa Hamiltona komandas biedru pieņems vasaras brīvdienu laikā. Tieši pēdējā posmā pirms vasaras brīvdienām Džordžs Rasels dodas ar pirmajiem punktiem “Williams” sastāvā, bet Valteri Botass pēc izrasītas vairāku mašīnu sadursmes Ungārijas GP pirmajā līkumā un piecu starta pozīciju soda.

Honda pārbauda dzinējus

“Honda” gatavojas cītīgi pārbaudīt Maksa Verstapena bojāto jaudas agregātu, kas tika nomainīts Ungārijas GP laikā, lai izvērtētu iespējas to izmantot arī turpmāk. Sestdienas vakarā atklājās, ka jaudas agregātam, ar kuru Verstapens plānoja startēt ir plaisa un “Honda” to nomainīja. Nevar aizmirst, ka tas bija dzinējs, kas cieta 51G triecienā pret trases apmalēm Silverstonas trasē, bet bez problēmām aizvadīja piektdienas treniņus un sestdienas kvalifikāciju Ungārijā. Japāņu speciālisti rūpīgāk izmeklēs dzinēja problēmu, lai noteiktu vai to vēl šosezon ir iespējams izmantot. Līdzīgā statusā ir arī Serhio Peresa jaudas agregāts, kas cieta 1.līkuma sadursmē Hungaroringa trasē – arī tam tiks veikta papildus diagnostika.

T-krekli jānovelk pirms himnas

FIA sacīkšu direktors Maikls Masi ir paskaidrojis, kāpēc vairāki F1 piloti saņēma oficiālus brīdinājumus par T-kreklu nenovilkšanu nacionālās himnas laikā. Sebastians Fetels, Karloss Saincs, Lanss Strols un Valteri Botass tika izsukti pie tiesnešiem un daļa no vieņiem savu rīcību skaidroja ar steigu lietus sākšanās laikā, kad aizmirsuši novilkt T-kreklus. Kopš gada sākuma FIA direktīva paredz, ka piloti īpašos T-kreklus var demonstrēt pirmajā starta ceremonijas daļā, bet tie ir jānovelk nacionālās himnas laikā. Šie brīdinājumi teorētiski var nospēlēt lomu, jo vēl divu brīdinājumu (arī par pilota uzvedību trasē) gadījumā sods pārvēšanas par starta pozīciju sodu.