Šodien Austrijā, kur šajā nedēļas nogalē risināsies pirmais no diviem MotoGP posmiem, Valentīno Rosi īpašā preses konferencē paziņoja par savas karjeras beigām.

“Kā apsolīju, šogad lēmumu pieņemšu pēc vasaras brīvdienām un to esmu izdarījis,” skaidroja Rosi. “Esmu pieņēmis lēmumus nākamajā sezonā nestartēt MotoGP čempionātā. Man tās būs lielas pārmaiņas, jo pēdējos jau vairs nezinu cik daudz gados to vien esmu darījis, kā piedalījies pasaules čempionātā. Man noteikti nebūs viegli nākamajā sezonā.”

Rosi šajā sezonā no Yamaha fabrikas komandas pārgāja uz Sepang Racing Team satelītvienību, tomēr itāļu leģendas sniegums neuzlabojās un nereti viņš bija lēnākais no četriem braucējiem ar Yamaha motociklu.

Šajā nedēļas nogalē viņš atgriežas trasē, kur savulaik izcīnīja savu pirmo goda pjedestālu 125cc klasē.

“Esmu nedaudz bēdīgs, ka tā arī neizdevās izcīnīt desmito MotoGP titulu, jo uzskatu divas reizes es biju pelnījis vēl vienu titulu,” atzina Rosi. “Protams, arī fakts, ka tā arī neizdevās uzvarēt ar “Ducati” motociklu mani apbēdija, jo tas būtu vēsturisks mirklis – itāļu braucējs ar itāļu marku.”

Paralēli Valentīno Rosi kopā ar savām uzticības personām strādā pie savas komandas izveides uz nākamo sezonu, līdz ar to mums būs iespēja viņu redzēt komandas vadītāja lomā.

Jāpiebilst, ka Austrijas GP būs īpašs posms šajā sezonā, jo tajā ierindā atgriezīsies divi iepriekšējo gadu veterāni: Kels Kračlovs, kurš Petronas komandā aizstās savainoto Franko Morbildelli un Dani Pedrosa, kurš būs wild-card braucējs pirmo reizi kopš pievienošanās KTM komandai testu pilota lomā.