“McLaren” komanda palielinās savu klātbūtni IndyCar, Alekss Albons meklē komandu, F1 kalendārā būs vēl izmaiņas, bet Ungārijas GP paliks līdz 2037.gadam.

McLaren uz Indycar

“McLaren” komanda ir paziņojusi līdz sezonas beigām iegādāsies 75% no “Arrow McLaren SP” IndyCar komandas un līdz ar to palielinās savu klātbūti ASV formulu čempionātā. Zaks Brauns uzskata, ka “McLaren” atgriešanās IndyCar ir bijusi ļoti veiksmīga un tāpēc ir plāns palielināt savu klātbūtni un ieguldījumus. Komandai 2023.gadā, bet nav izslēgts, ka jau arī 2022.gada sezonā, būs trīs pilotu vienība. Šobrīd komandu pārstāv Patrisio O’Vārds (attēlā), kurš atrodas otrajā vietā čempionāta kopvērtējumā, kā arī Fēlikss Rosenkvists. Abi paliks vienībā arī uz 2022.gadu un tas nozīmē, ka šobrīd “McLaren” meklē spēcīgu trešo pilotu, “kas būtu spējīgs iesaistīties cīņā par uzvarām.”

Formula 1 kalendārs

Formula 1 kalendārs arī atlikušajā sezonas daļā var piedzīvot būtiskas izmaiņas COVID-19 situācijas dēļ. Nīderlandes GP organizatori strādā ar pilnu jaudu un plāno joprojām pilnas tribīnes, lai gan Nīderlandes valdība vēl 13.augustā lems par tālāko rīcību COVID-19 ierobežošanai. Kā atzina posma organizators Janss Lemmers, tad viņiem nav izvēles gaidīt uz valdības lēmumu un ir jāgatavojas posma norisai, balstoties uz esošo situāciju. Tostarp citās valstīs situācija ir vēl bēdīgāka. Japāna un Brazīlija šobrīd ir zem lielas jautājuma zīmes un neskaidra situācija arī ar Turcijas un Meksikas GP, kur lielākās problēmas sagādā tieši Lielbritānija, kas ir ‘sarkanajā sarakstā’. Nevar aizmirst, ka lielākā daļa komandu ir bāzētas tieši Lielbritānijā.

Albons meklē komandu

Alekss Albons ir atzinis, ka sācis pārrunas ar vairākām F1 komandām par iespēju atgriezties Formula 1 apritē nākamajā sezonā. 25 gadus jaunais pilots šobrīd ir “Red Bull” simulatora pilots un startē DTM čempionātā. Helmuts Marko, runājot par Albonu, paziņoja: “Viņš ir mūsu labākais simulatoru pilots, bet mēs neliksim šķēršļus viņa karjerai.” Pats Albons nenoliedza, ka viņam ir bijis kontakts ar “Williams” un “Alfa Romeo” komandām, taču paralēli viņš neizslēdz iespēju turpināt karjeru Formula E vai IndyCar čempionātos, tomēr tas esot atkarīgs no “Red Bull” nostājas.

Ungārijas GP ‘forever

Ungārijas GP paliks Formula 1 kalendārā līdz pat 2037.gadam. Lai gan līgums par posma organizēšanu jau bija noslēgts līdz 2032.gadam, Hungaroringa sacīkstes laikā vienošanās starp Stefeno Domenikalli no F1 puses un valsts inovāciju ministru Lazlo Palkoviču no otras puses paredz līguma pagarinājumu vēl par 5 gadiem. Posma organizatori un trases īpašnieki līdz ar to plāno nopietnu renovāciju, kuras rezultātā taps jaunas skatītāju tribīnes, kā arī tiks modernizēta paddoka teritorija un boksu ēka.