Pie karjeras pirmās uzvaras MotoGP ieskaitē ticis 23 gadus vecais spānis Horhe Martins, triumfējot Štīrijas Grand Prix izcīņā. Sacensības otrajā aplī nācās apturēt pēc iespaidīgas avārijas, kurā tika iesaistīti Dani Pedrosa un Lorenzo Salvadori.

Štīrijas Grand Prix pole position pārsteidzoši izcīnīja čempionāta debitants Horhe Martins ar “Ducati”, atkārtojot savu Dohas Grand Prix meistarstiķi. Šī ir tikai septītā MotoGP sacīkste Martina karjerā, jo smagas avārijas dēļ viņš izlaida Portugāles, Spānijas, Francijas un Itālijas Grand Prix.

Startā gan ātrāks no otrās pozīcijas izrādījās cits “Ducati” braucējs Frančesko Bagnaia. Joans Mirs nonāca trešajā vietā, bet Marks Markess apdzina kopvērtējuma līderi Fabio Kvartararo un nonāca ceturtajā vietā. Līdz pirmā apļa beigām Mirs paguva pakāpties uz otro vietu priekšā Martinam, taču pole position ieguvējs ātri vien pozīciju atguva. Kvartararo veica satriecošu manevru, tiekot garām uzreiz gan Markesam, gan Miram un nonāca 3. vietā. Markess tā rezultātā piekāpās arī Maverikam Vinjalesam un atkrita uz sesto vietu.

Štīrijas Grand Prix savu atgriešanos MotoGP ar “KTM” motociklu piedzīvoja Dani Pedrosa. Spāņu ‘wild card’ braucēja cīņa nesākās kā gaidīts. Otrajā aplī pēc uzbraukšanas kalnā ejošajā trešajā trases līkumā Pedrosa piedzīvoja kritienu. Tālāk aizmugurē esošais Lorenzo Salvadori nespēja izvairīties no Pedrosas motocikla.

Rezultātā Salvadori piedzīvoja smagu kritienu un trasi pameta uz nestuvēm. Pedrosas motocikls iespaidīgi uzliesmoja, paliekot uz trases. Sacensības tika apturētas, tomēr drīz vien kļuva skaidrs, ka abi braucēji nopietnas traumas nav guvuši, turklāt Pedrosa uz rezerves motocikla varēja piedalīties atkārtotajā startā.

Pirmā apļa notikumiem līderu vidū nebija nozīmes, jo atkārtotajā startā braucēji ieņēma kvalifikācijā izcīnītās starta pozīcijas. Par galveno ieguvēju kļuva Džeks Millers, kurš iemainīja desmito vietu pēc pirmā starta pret līderpozīciju pēc atkārtotā starta. Milleram sekoja Martins, Mirs, Kvartararo un Zarko, bet sākotnējais līderis Bagnaia pirmo apli noslēdza tikai sestajā vietā. Apli vēlāk viņš palika jau aiz Aleksa Markesa un Takaaki Nakagami, bet drīz vien izkrita no labāko desmitnieka.

Neveiksmīgs sacīkšu sākums izrādījās arī Maverikam Vinjalesam un Markam Markesam. Vinjaless nespēja izkustēties no vietas iesildīšanās aplī, tādēļ startēja no boksu celiņa pēdējā vietā. Tikmēr Markess atkārtotajā startā sadūrās ar Alešu Espargaro, bet apli vēlāk laicīgi nepaguva nobremzēt pirmajā pagriezienā, tādēļ atkrita uz 14. pozīciju. Espargaro pāris apļus vēlāk izstājās. Tehnisku ķibeļu dēļ finišu nesasniedza arī Migels Oivera.

Joans Mirs uzbruka Martina otrajai pozīcijai. “Suzuki” uz pusapli pat nonāca priekšā Martinam, taču drīz vien jau atkal atzina “Ducati” pārākumu. Gan Martinam, gan Miram izdevās pieveikt Milleru un divatā aizbēgt no aizmugurē braucošajiem konkurentiem. Millers zaudēja pozīciju arī Kvartararo un nonāca ceturtajā pozīcijā. Desmit apļus pirms finiša mēģinājumi saglābt zaudēto rezultējās ar kritienu un Millers jau otro posmu pēc kārtas palika bez punktiem.

Pēdējos apļos vadošie braucēji bija pietiekami izretojušies, lai ar pozīcijām vairs nemainītos. Horhe Millers izcīnīja karjeras pirmo uzvaru MotoGP ieskaitē. Joans Mirs finišēja otrajā vietā, kas ir viņa labākais sasniegums šosezon. Kopvērtējuma līderis Fabio Kvartararo septīto reizi 10 posmu laikā kāpa uz pjedestāla, finišējot trešajā vietā. Uz ceturto vietu pēdējā aplī pakāpās Breds Binders, bet sešiniekā iekļuva arī Takaaki Nakagami un Johans Zarko. Marks Markess spēja pakāpties līdz astotajai vietai aiz Aleksa Rina, bet Frančesko Bagnaia palika tikai devītajā vietā.

Nupat par karjeras beigšanu paziņojušais Valentino Rosi finišēja 13. vietā un izcīnīja 3 punktus. Viņa savainoto komandas biedru Frančesko Morbidelli šai posmā aizvietoja veterāns Kals Kračlovs, taču britu sportists palika 17. vietā.

Čempionāta kopvērtējumā Kvartararo pārsvars sasniedzis jau 40 punktus. Viņa tuvākais sekotājs ir Zarko. 11 punktus no Zarko atpaliek 2020. gada čempions Mirs, bet Bagnaia ir vēl 5 punktus tālāk.

Jau nākamnedēļ šai pašā “Red Bull” trasē MotoGP cīņas turpināsies Austrijas Grand Prix izcīņā.

Štīrijas Grand Prix rezultāti

Vieta Braucējs Motocikls Rezultāts Punkti
1 Jorge Martin Ducati 27 apļi 25
2 Joan Mir Suzuki 1.548 20
3 Fabio Quartararo Yamaha 9.632 16
4 Brad Binder KTM 12.771 13
5 Takaaki Nakagami Honda 12.923 11
6 Johann Zarco Ducati 13.031 10
7 Alex Rins Suzuki 14.839 9
8 Marc Marquez Honda 17.953 8
9 Alex Marquez Honda 19.059 7
10 Dani Pedrosa KTM 19.389 6
11 Francesco Bagnaia Ducati 21.667 5
12 Enea Bastianini Ducati 25.267 4
13 Valentino Rossi Yamaha 26.282 3
14 Luca Marini Ducati 27.492 2
15 Iker Lecuona KTM 31.076 1
16 Pol Espargaro Honda 31.150
17 Cal Crutchlow Yamaha 40.408
18 Danilo Petrucci KTM 48.114
19 Maverick Viñales Yamaha 1’03.149
Izst. Jack Miller Ducati 9 apļi
Izst. Miguel Oliveira KTM 13 apļi
Izst. Aleix Espargaro Aprilia 23 apļi
Izst. Lorenzo Savadori Aprilia 27 apļi