Katrā sezonā, pirms ievērojamām izmaiņām F1 reglamentā, komandas ir izvēles priekšā, kā labāk ieguldīt tās resursus. Ņemot vērā to, ka nākamajā sezonā ir paredzētas vēl nepieredzēti lielas pārmaiņas, mēs varētu piedzīvot krasas izmaiņas rezultātos, bet kuras komandas būs lielākās ieguvējas?

Vai “Ferrari” atgriezīsies cīņā par titulu?

Teorētiski, “Ferrari” ir viss nepieciešamais, lai izaicinātu “Mercedes” un “Red Bull” cīņā par biežām uzvarām 2022. gadā. Komandas vadība ir vairākkārtīgi apliecinājusi, ka tās galvenais mērķis ir nākamā gada sezona. Neskatoties uz to, ka komanda ir pastrādājuši pie dzinēja uzlabojumiem, “Ferrari” šajā aspektā vēl joprojām atpaliek no “Red Bull” un “Mercedes”. Šajā virzienā arī tiek virzīta lauvas tiesa “Ferrari” 2022. gada resursu, neaizmirstot arī par aerodinamiskajiem uzlabojumiem un modernāka sacīkšu simulatora izstrādi. Arī bukmeikeru tīmekļa vietnes paredz, ka komandai izdosies pietuvoties F1 virsotnei. Tas viss liecina par to, ka “Scuderia” līdzjutējiem ir pamats optimismam.

“Williams” gatavojas vēl vienam lēcienam uz priekšu

“Williams” ir spērusi vairākus sistemātiskus soļus, lai atgūtos no nožēlojamās 2019. gada sezonas. Komanda ir veikusi vairākas personāla izmaiņas tās vadībā, kas jau ir sākušas atmaksāties. Ja 2019. gadā “Williams” no līderiem atpalika pa 4,2 sekundēm, šogad defecīts jau ir sarucis līdz 1,4. Josa Kapito piesaiste komandas vadībai un viņa noalgotie speciālisti beidzot ir pagriezuši leģendāro komandu pareizajā virzienā. Ne viena vien F1 apskatnieku tīmekļa vietne paredz “Williams” komandai jaunus panākumus nākošajā sezonā.

“Alpine” trīs gadus vecā mašīna beidzot tiks nomainīta

Ir maz ticams, ka “Alpine” spēs izrauties no vidējās grupas un regulāri cīnīties par uzvarām jau nākamgad. Neskatoties uz to, 2022. gada noteikumu izmaiņas ļaus komandai koncentrēties uz tās vājāko aspektu uzlabošanu. Komandas vadība paši ir atzinuši, ka šīs sezonas mašīnas šasija, būtībā, ir trīs gadus veca. To darbina “Renault” dzinējs, kas nav arī nav piedzīvojis nekādus dižus uzlabojumus kopš pagājušās sezonas. Labās ziņas ir tādas, ka komandai ir izdevies pagarināt līgumu ar divkārtējo čempionu Fernando Alonso. Šobrīd “Alpine” atrodas līdzīgā situācijā kā “Ferarri”, abām komandām, vairāk vai mazāk, norakstot šo sezonu, lai koncentrētos uz nākamo. Realistiski, “Alpine” potenciāla griesti ir zemāki, nekā tie ir “Ferrari” nometnē, bet gaidāmie jauninājumi vieš cerības uz gaišāku nākotni.

“McLaren” turpina virzību pretī titulam

Šī sezona ir lielisks pierādījums tam, ka “McLaren” ir atguvušies un tuvākajā nākotnē varētu pretendēt uz čempionu titulu. Pirmās pazīmes bija novērojamas jau pagāšgad, bet šī sezona vieš vēl vairāk cerību par gaišu nākotni, it īpaši, attiecībā uz Lando Norisu. Esot zaudējuši nopietnas izredzes pacīnīties par titulu šogad, “McLaren” var pilnībā koncentrēties uz nākamo sezonu, pietuvojoties vēl tuvēk līderēm “Red Bull” un “Mercedes”, kas veltīs lauvas tiesu uzmanības atlikušajai sezonai.

“Aston Martin” savas augstākās virsotnes gatavojas izcīnīt pēc 2022. gada sezonas

Līdzīgi kā “Alpine”, šai nosaukumu nesen mainījušajai komandai ir nepiepildīts potenciāls, kuru īstenojot, tā pakāptos augstāk nākamo gadu čempionātu tabulā. Neskatoties uz to, pārbūves process prasa zināmu laiku un pastāv vairāki būtiski elementi, kuru sagatavošanai līdz 2022. gada sezonai vienkārši nepietiks laika. “Aston Martin” jaunā, modernā ražotne nebūs iekārtota līdz nākamās sezonas sākumam. Tādēļ komandas strauji skaitā augošajam darbinieku pulkam pašlaik ir jāstrādā no pagaidu ēkām. Ņemot to vērā, “Aston Martin” līdzjutējiem nav pamata cerībām sagaidīt revolucionārus uzlabojumus nākamajā sezonā, bet mazliet vēlāk gan. Neskatoties uz to, nākamgad, mēs varētu redzēt samērīgu, bet vērā ņemamu progresu, līdzīgi kā tas bija ar “McLaren” pagājušajā sezonā.

Vai mūs sagaida vēl viena sapsringta sezona?

Šosezon, F1 līdzjutēji beidzot ir sagaidījuši vērā ņemamu izaicinātāju Luisam Hamiltonam. Vai ir iespējams, ka nākamgad, cīņā pret “Mercedes” dominanci, “Red Bull” pievienosies arī “Ferrari” un “McLaren”? Vai “Aston Martin”, “Alpina” un “Williams” izdosies spert nepieciešamos soļus, lai cīnītos par uzvarām pāris sezonas vēlāk? Lai tā notiktu, šīm komandām ir jāturpina virzīties pareizajā virzienā, tomēr viss liecina par to, ka nākamā sezona varētu būt tik pat aizraujoša kā šī gada čempionāts.