Ar pārliecinošu “Hyundai” ekipāžu dominanci noslēgusies Pasaules rallija čempionāta Beļģijas posma pirmā dienā. Ipras rallijs ir jaunievedums “WRC”, taču tas ir viens no atpazīstamākajiem Eiropas rallijiem, kur iepriekš ir uzvarējuši arī Tjērī Noivils un Kreigs Brīns.

Jau ar pirmo ātrumposmu izcēlās “Hyundai” komandas pieredze, taču negaidīti par līderi kļuva igaunis Ots Tanaks, kurš iepriekš šeit nebija startējis. Jau otrajā ātrumposmā no trešās uz pirmo vietu pacēlās Tanaka komandas biedrs Brīns. Īru sportists turpina savu lielisko formu pēc Igaunijas rallija, kurā finišēja otrajā vietā. Uzvara arī nākamajā ātrumposmā, taču līdz pirmajam servisa parkam Brīnu apsteidza rallija favorīts, mājinieks beļģis Tjērī Noivils. Visas trīs “Hyundai” ekipāžas bija pabijušas vadībā un visas trīs aizņēma visu top 3 visas dienas garumā, taču tieši Noivils noslēdza dienu kā līderis.

Kā labākais no pārējiem dienu uzsāka “Toyota” pilots Elvins Evanss, taču viņa ceturto vietu līdz dienas beigām atņēma komandas biedrs un Igaunijas rallija varonis Kalle Rovanpera. Sestajā vietā kopvērtējuma līderis Sebastiens Ožjē. Cīņa par pjedestāla trešo pakāpienu izvērtusies ļoti cieša – trešo no piektās vietas šķir vien 2,2 sekundes. Absolūts fiasko “M-Sport” komandai. Trešajā ātrumposmā iespaidīgu un ļoti smagu avāriju piedzīvoja Adriens Furmo, bet jau nākamajā ātrumposmā pavisam īsi pēc starta no ceļa noskrēja Gass Grīnsmits un britu sportists palika iesprūdis grāvī. Dienas astotais un pēdējais ātrumposms tika atcelts drošības iemeslu dēļ.

Adriens Furmo
Adriens Furmo

Skarba diena “WRC 2” dalībniekiem. Sākumā vadību uzņēmās Nikolajs Grjazins, taču krievu sportists ieslīdēja grāvī un bija spiests izstāties. Cīņa par klases vadību turpinājās starp Tēmu Suninenu un Jari Hutunenu. Septītajā ātrumposmā Suninens noskrēja no ceļa un bija spiests turpināt ar pliku riteņa disku līdz dzinēja pārkaršana lika apstāties ceļa malā. Taču arī Hutunens bija pārdūris riepu un braucot uz diska pazaudēja divas minūtes. Pēkšņi pārliecinošā klases vadībā tika atstāts Olivers Solbergs.

JWRC klasē pārliecinošs rallijs Džonam Ārmstrongam. Brits dienu noslēdzis gandrīz 50 sekundes priekšā igaunim Robertam Virves. Mārtiņš Sesks pēc “Shakedown” piedzīvotās avārijas nespēja atrast pārliecību un dienu noslēdza piektajā vietā minūti un 41 sekundi aiz Armstronga. Mārtiņš gan uzvarēja otrās cilpas pirmo ātrumposmu, liecinot par savu ātrumu.

Rezultāti
Rezultāti