Beļģu ekipāža Tjērī Noivils un Martins Vidage nostiprina līderpozīciju pirms Ipras rallija pēdējās dienas. “Hyundai” pilotam gan joprojām konkurenci sagādā komandas biedrs Kreigs Brīns, tomēr Noivilam noteikti palīdzēs māju ceļi un kopvērtējuma situācija.

Jau ziņojām, ka Beļģijas ceļos pirmajā dienā absolūti dominēja “Hyundai” vienība. Otrajā dienā jau ar pirmo ātrumposmu situācija izmanījās, kad igaunim Otam Tanakam nācās mainīt riepu. Sāli brūcēs iebēra problēma ar domkratu, kas kopā lika zaudēt trīs minūtes, kārtējo reizi šosezon izmetot Tanaku no cīņas par uzvaru. Cīņa par uzvaru gan turpinājās nepilnu sezonu aizvadošajam Kreigam Brīnam. Īrs uzvarēja pirmos divus rīta ātrumposmus, pietuvojoties līderim līdz 3,5 sekundēm. Dienas turpinājumā gan Noivils spēja rast atbildi un lēnām, bet stabili palielināt pārsvaru pār savu komandas biedru līdz 10,1 sekundei. Beļģim arī uzvaras trīs no astoņiem dienas ātrumposmiem.

Daudz veiksmīgāka diena “Toyota” vienībai – viena ātrumposma uzvara Evansam, bet kopvērtējuma līderim Ožjē divas uzvaras. Tanaka neveiksme uz trešo pozīciju izvirzīja Evansu, kurš apsteidza arī savu komandas biedru Kalli Rovanpera. Somam gan izdevās noturēties priekšā Ožjē un arī pēc otrās dienas visas trīs “Toyota” ekipāžas šķir vien 4,3 sekundes. Rallija 10. ātrumposmā ļoti smagu avāriju piedzīvoja japānis Takamoto Katsuta. Ātrumposmu nācās apturēt, jo uz ceļa tika nogāzts elektrības stabs, tomēr ceļu izdevās attīrīt un pārējie sportisti varēja turpināt iesākto.

Katsuta
Takamoto Katsuta

“WRC 2” klasē vienmuļā vadībā Olivers Solbergs. Jaunajam zviedram gan lielāko daļu dienas nācās braukt bez stūres pastiprinātāja un zaudēt daudz laika, tomēr pozīciju tas neietekmēja. Interesants kuriozs atgadījās Nikolajam Grjazinam. Krievu sportists pēc servisa parka paņēma nepareizo rallija leģendu un aizbrauca uz nepareizo ātrumposmu. Incidents lika dienu turpināt ārpus secības.

JWRC ar vairāk nekā minūtes pārsvaru pār Sami Pajari vadībā atrodas Džons Armstrongs. Diemžēl 10. ātrumposmā no ceļa noskrēja Mārtiņš Sesks, liekot izstāties no rallija.

Rallija pēdējā diena norisināsies Spa apkārtnē, ieskaitot arī “Formula 1” trasi.

Rezultāti