Beļģu ekipāža Tjērī Noivils un Martins Vidage izcīna vēsturisku uzvaru Ipras rallijā. Beļģijas WRC uz pjedestāla tika arī nepilnu sezonu aizvadošais Kreigs Brīns, izcīnot “Hyundai” komandai dubultuzvaru, bet uz noslēdzošā pakāpiena kāpa “Toyota” braucējs Kalle Rovanpera.

Beļģijā Pasaules rallija čempionāts notika pirmo reizi un nepārprotami favorīti bija mājinieks Noivils un viņa komandas biedrs Brīns, kuri jau iepriekš ir izcīnījuši uzvaras Iprā. “Hyundai” komandas lielais pieredzes pārsvars beidzot atmaksājās un Vācijā bāzētā komanda jau ar pirmajiem ātrumposmiem atrāvās no saviem konkurentiem.

Rallijs pēdējā dienā pārcēlās no Ipras reģiona uz Frankoršampu. Visi dienas ātrumposmi finišēja slavenajā Spa “Formula 1” trasē.

Eau Rouge
Eau Rouge

Kā ziņojām, rallija pēdējo dienu aiz “Hyundai” ekipāžām ar ļoti sīvu cīņu par trešo vietu uzsāka visas trīs “Toyota” ekipāžas, kuras šķīra vien 4,3 sekundes. Apņēmības pilns atņemt trešo vietu Elvinam Evansam bija jaunais talants Kalle Rovanpera. Soms uzvarēja dienas pirmo ātrumposmu un uzstādīja otro laiku otrajā ātrumposmā. Ar to bija pietiekami, lai apdzītu savu velsiešu komandas biedru un finišētu uz goda pjedestāla. Uz cīņu bija nobriedis arī septiņkārtējais pasaules čempions Sebastiens Ožjē, tomēr francūzis jau otro reizi rallija laikā nomauca riepu no diska un bija spiests samierināties ar piekto vietu. “Power stage” ātrāko laiku un piecus punktus izcīnīja Ots Tanaks, Ožjē otrais laiks, bet Noivils trešais. Sīvā cīņa par uzvaru gan izpalika, jo Brīns mazliet sakļūdījās rīta pirmajā ātrumposmā un “Hyundai” komandas uzdevums bija noturēt dubultuzvaru. Rezultātā Noivils savu pārsvaru trīskāršoja līdz pat pusminūtei un ar skaistām svinību saulītēm ieslīdēja pārliecinošā uzvarā savu vietējo fanu priekšā.

Interesanta situācija atbalsta klasēs. “WRC 2” ieskaitē neviena ekipāžā neiztika bez tehniskām likstām. Otro dienu pārliecinošā vadībā noslēdza Olivers Solbergs, taču “Hyundai” nespēja piedarbināt zviedra mašīnu trešās dienas rītā, atdodot uzvaru komandas biedram Jari Hutunenam, kurš arī cīnījās bez stūres pastiprinātāja. Kopumā “RC2” klasē dominēja “WRC 3” ekipāžas. Uzvara Johanam Roselam, kurš finišēja septītajā vietā absolūti. Desmitnieku noslēdza divas vietējās beļģu ekipāžās un arī Liepājā startējušais Fabians Kraims.

“Junior-WRC” pārliecinoša uzvara Džonam Armstrongam, otrais Sami Pajari, bet trešais igaunis Roberts Virvess. Pēc izstāšanās otrajā dienā sestais finišēja Mārtiņš Sesks. Mārtiņš gan uzvarēja pēdējo “Power stage” ātrumposmu savā klasē.

Kopvērtējumā cīņa beidzot ir saasinājusies. Noivils tagad ir dalītā otrajā vietā ar Evansu ar 124 punktiem. Ožjē gan joprojām ir 38 punktu pārsvars, tomēr ar četriem atlikušiem rallijiem jebkas vēl var notikt. Nākamais posms notiks Grieķijā 9.-12. Septembrī leģendārajā Akropoles rallijā.

Kopvērtējums

Komandas