Pārsteidzošu uzvaru MotoGP Austrijas GP izcīnijis “KTM” braucējs Breds Binders, pieņemot drosmīgu lēmumu lietus laikā palikt trasē ar sausā laika specifikācijas motociklu.

Čempionāta debitantam Horhem Martinam, acīmredzot, “Red Bull” trase ir īpaši mīļa, jo jau otro nedēļas nogali pēc kārtas viņam izdevās izcīnīt pole position. Par Martina tuvāko sekotāju kļuva kopvērtējuma līderis Fabio Kvartararo, kurš šajā nedēļā bija vienīgais “Yamaha” rūpnīcas komandas pārstāvis, jo pagaidu diskvalifikācija piešķirta Maverikam Vinjalesam par apzinātiem mēģinājumiem ‘nokaut’ motocikla dzinēju iepriekšējā posmā. Trešo starta pozīciju izcīnīja Frančesko Bagnaia.

Martinam padevās ļoti labs starts, tomēr pirmā apļa beigās Bagnaia tika viņam garām. Kvartararo startā atkrita uz trešo vietu, bet pieļāva kļūdu un piekāpās arī Zarko un Markesam. Turpinājumā vadošie braucēji regulāri mainījās pozīcijām. Uz brīdi otrajā vietā nonāca Johans Zarko, bet turpinājumā spožu sniegumu demonstrēja viņa tautietis Kvartararo, pakāpjoties līdz otrajai vietai. Uz brīdi Kvartararo tika garām arī Bagnaiam, taču itālis atguva vadību pāris pagriezienus vēlāk. Tikmēr cits “Ducati” pārstāvis Zarko piedzīvoja kritienu.

Kvartararo pieļāva kļūdu un zaudēja pozīciju Markesam. Ilgāku laiku izskatījās, ka kuru katru brīdi sāks līt lietus, tomēr tumšie mākoņi ilgāku laiku ļāva asfaltam palikt sausam. Piecus apļus pirms finiša Millers un Rins bija pirmie, kas devās boksos pēc slapjā laika motocikla. Nākamajā aplī Bagnaia piekāpās Markesam un Kvartararo, bet ilgi gaidītais lietus beidzot pastiprinājās.

Četrus apļus pirms finiša gandrīz visi līderi devās boksos. Vienīgie, kas nolēma palikt trasē un riskēt ar sausam laikam paredzēto motociklu bija Breds Binders, Alešs Espargaro un vairāki beigu ešalona braucēji. Mainīgie apstākļi šoreiz bija nelabvēlīgi Markam Markesam, kurš piedzīvoja kritienu.

Pēdējos divos apļos bija vērojams ļoti dīvains skats – vadošie braucēji lēnā ātrumā centās nobalansēt un nenokrist, kamēr ierastie varoņi atradās samērā tālu aizmugurē, tomēr ļoti strauji deldēja atstatumu.

Bindera lēmums palikt trasē ar sausā laika motociklu atmaksājās. Dienvidāfrikānis atnesa uzvaru “KTM” rūpnīcai. Pēdējā aplī bija vērojams milzīgs daudzums apdzīšanu. Ikers Lekonja apsteidza Espargaro cīņā par otro vietu, taču slapjā laika motocikli bija daudz ātrāki.

Līdz finišam Bagnaia tika līdz otrajai vietai, pole position ieguvējs Martins finišēja trešais, pagājušās sezonas čempions Mirs tika līdz 4. vietai. Ar sausā laika motociklu sešiniekā negaidīti tika Luka Marini un Ikers Lekonja, bet Kvartararo nācās samierināties ar septīto vietu priekšā veterānam Valentino Rosi, kuram 8. vieta ir sezonas labākais sniegums.

Čempionāta kopvērtējumā vadību ar 181 punktu saglabā Fabio Kvartararo. 134 punkti ir gan Bagnaiam, gan Miram, bet divus punktus tālāk ir Zarko. Zīmīgi, ka neviens no šiem trim braucējiem šosezon vēl nav uzvarējis. Binders pēc uzvaras nonācis sestajā vietā aiz Džeka Millera, kuram braukšana boksos ātrāk par konkurentiem neatmaksājās.

Pēc divām nedēļām MotoGP saime dosies uz Silverstonu, kur 29. augustā risināsies Lielbritānijas Grand Prix izcīņa.

MotoGP Austrijas GP rezultāti

Vieta Braucējs Motocikls Rezultāts Punkti
1 Brad Binder KTM 28 apļi 25
2 Francesco Bagnaia Ducati 9.991 20
3 Jorge Martin Ducati 11.570 16
4 Joan Mir Suzuki 12.623 13
5 Luca Marini Ducati 14.831 11
6 Iker Lecuona KTM 14.952 10
7 Fabio Quartararo Yamaha 16.650 9
8 Valentino Rossi Yamaha 17.150 8
9 Alex Marquez Honda 17.692 7
10 Aleix Espargaro Aprilia 18.270 6
11 Jack Miller Ducati 25.144 5
12 Danilo Petrucci KTM 25.193 4
13 Takaaki Nakagami Honda 25.603 3
14 Alex Rins Suzuki 30.642 2
15 Marc Marquez Honda 35.459 1
16 Pol Espargaro Honda 40.384
17 Cal Crutchlow Yamaha 52.950
Izst. Miguel Oliveira KTM 6 apļi
Izst. Johann Zarco Ducati 10 apļi
Izst. Enea Bastianini Ducati 22 apļi